Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Észrevettétek, hogy elszaporod...

Észrevettétek, hogy elszaporodtak az egybeírás/különírás vonatkozású helyesírási hibák az írott magyar nyelvben?

Figyelt kérdés

dec. 12. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Mien hibák? Nem ujj ez, de itt már meg szokott. Ha szóvá teszed, akkor nyelvtannáci vagy. Ba-/be, ban-/ben is szinte minden kérdésnél előfordul.


Cserébe viszont idegen szavak (angol, azon belül is szlenges) bőven vannak. Állítólag nincs rá egyenértékű magyar szó. Most pl. valaki tourist guide-ot keres Sopronban. Az idegenvezető miért nem jó neki?

dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Esztet Én is látom iten mindég, megis szogtam magamba jegyezni hogy, jó hüjék ezek!


Megszogtam nészni, a válaszokat is de azok is tele vanak hasson lókal.

dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Bizony! És nem kizárólag az egybe-, vagy különírás esetében. A sajtóban napi szinten találok helyesírási hibákat, mintha csak erre járna rá a szemem. Nem tehetek róla, egyszerűen idegesít. Néhány hete olvastam egy könyvet, eléggé friss kiadás, annyi helyesírási, nyelvtani hiba volt benne, hogy teljesen elrontotta az olvasási élményt. Vettem a fáradságot, megszámoltam őket. Összesen 336 hibát találtam. Szégyen, gyalázat! Összeírtam őket, és egy levél kíséretében elküldtem a könyv kiadójának. Még nem kaptam választ.
dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as, szuper vagy, jól tetted! Én most kifejezetten az egybeírás/különírás témakörére gondolok, mert itt vettem észre azt, hogy pl. míg 15-20 éve olyan elírásokat láttam, hogy összetapasztottak két vagy három külön írandó szót pl. megfogom tenni, addig manapság már az egyszerű igekötőket sem sikerül az igéhez hozzátapasztani, pl. megkeres szót képesek az emberek külön írni.
dec. 12. 18:48
 5/16 A kérdező kommentje:
Háh, a "különírnit" is egybe kellett volna. 😂 Borzasztó
dec. 12. 18:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá a vesszőhibák is. Kedvencem az ....en megjelent "hét Ausztriából hazatért ember". Így, vessző nélkül.
dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, az is, de szerintem egyértelműen az egybeírások/különírások szaporodtak el.
dec. 12. 22:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én az igekötők használatától vagyok rosszul. El megyek, fel vettem, meg hoztam. Régebben nem volt ennyi különírás, most meg minden 2. ember így írja. A legszomorúbb, hogy magukat nagyon műveltnek tartott emberek is. Én sem írok hibátlanul, sőt, de azért na…
dec. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8.! És ami elképesztő, hogy egyesek képesek külön írni nem összetett szavakat is. Pl. kiemelem a szövegedből a tartott szót: tart ott (ez így nyelvtanilag helyes, csak mást jelent). Vagy különírás, külön írás.

Ezeken még a helyesírás-ellenőrző sem segítene.

dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na, ha valami, akkor a a helyesírás-ellenőrző az nem segít. Nekem a Word pl. csomószor szétszedi a szavaimag.
dec. 15. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!