Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol primitív nyelv?

Az angol primitív nyelv?

Figyelt kérdés
Az angolról mint nyelvről, ismert, hogy elég komoly kifejezőerővel bír. Bővelkedik jelzőkben, szókincse kifejezetten gazdag, gazdagabb a magyarnál. Ennek ellenére én úgy érzem, hogy az angol nyelv a magyarhoz képest meglehetősen primitív, sarkos, elnagyolt. Másnak is ez az érzete, vagy csak én vagyok így ezzel?
jan. 9. 17:45
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Értem. De ettől még az angol tudja, hogy a random szónak nem a véletlen jelentését kell értenie, amikor a RAM-ot említik egymás között. Tehát mi a relevanciája egyáltalán annak, hogy kik hogyan fordítanak más nyelvre az angolról, ha amúgy az angol teljesen pontosan érti, hogy a másik angol mit szeretne neki mondani. Így a nyelv számodra legfontosabb szempontja teljesül, miszerint a használó elsődleges célja a közlés. A mondanivaló megértése. Ők megértik, hogy mire gondol a másik angol, mikor a random szót használja.
jan. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
94%

"Ott van mindjárt a személyes névmások köre.

A "You" egyszerre jelenti, hogy te és ti. Erre és hasonlóra gondolok, amikor azt mondom, pongyola nyelv."


Az "ő" egyszerre jelenti, hogy "he" és "she". Ezek szerint a magyar is pongyola nyelv.


De inkább maradjunk annyiban, hogy szimplán csak tévedsz. :)

jan. 10. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
A magyarban nincsenek nemek, az angolban is tök fölöslegesen van, mert sehol másutt nincs viszonyulás.
jan. 10. 04:42
 54/60 anonim ***** válasza:
Értem.
jan. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
94%
A kérdezö a legokosabb a világon, mindent jobban tud, legalább is saját maga szerint, de közben sem angolul nincs elég ismerete, se nem tud logikusan gondolkoni, viszont kötözködni annál inkább.
jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb tudományos cikk angolul jelenik meg. Egy primitív, árnyalatok kifejezésére képtelen nyelven ez nem menne.
jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
93%

“ Azért, mert slamposabb. Nem annyira pontos, mint a magyar.”


Majd amikor C2 angoltudasod lesz, akkor pontosan, nem slamposan is ki tudod magad fejezni.

jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
90%
NEM az angol nyelv primitív, hanem a kérdezö
jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Hat en vegigolvastam minden valaszt, de meg mindig nem ertem, mit kerdezel.

Hogy primitiv-e az angol nyelv?

Korulottunk all a letezo vilag, es azt fejezzuk ki, minden nyelven.

Ugyanaz az angol nyelv gyonyoru es szabatos lesz, ha egy muvelt oxfordi filozofia professzor beszeli. Annak, hogy nincs tobbes szama a you-nak, vagy hogy miert van himnemu vagy nonemu szemelyes nevmas, nyelvtorteneti okai vannak, es nem neheziti a kommunikaciot. Mind a magyar, mind az angol nyelv eleg gyorsan valtozik is. Vannak rossz minosegu forditasok. Minden magyar szonak tobb angol megfeleloje van, es minden angol szonak tobb magyar megfeleloje van.

Nem tudom, milyen erveid voltak meg?

jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

“ A "You" egyszerre jelenti, hogy te és ti. Erre és hasonlóra gondolok, amikor azt mondom, pongyola nyelv.”


A többesszámra van az angolnak kũlon kifejezéseik.

You all, everyone of you, all of you.

Néhány unintelligensebb ember még mindig használja a “youse-t. “

Egy intelligens embernek, vagy az angoltanárnônek a válasza a “youse”-re.

“Nem birkákhoz beszélsz “.

Ewes - youse


Egyébként az ír bevándorlók terjesztették el a "youse" szót, és egykor széles körben használták azokban a városokban, ahol letelepedtek. (Írországban még mindig széles körben használják.)

jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!