Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A hatarontuli magyarok miert...

A hatarontuli magyarok miert tesznek ugy, mintha nem ertenek az ottani nyelvet?

Figyelt kérdés

En nagyon nyitott ember vagyok es vannak barataim romaniabol, ukrajnabol, szerbiabol es szloveniabol is, akik eredetileg magyarok, de hataron tuliak. Es kb mindenki tagadta, hogy o erti az ottani orszag nyelvet, max 1-2 feliratot, el sem tudtam kepzelni hogy lehetne igy boldogulni, aztan szepen lassan mindenkirol kiderult, hogy beszeli az orszag nyelvet is, csak titkolja. Pl egyik baratnommel mentem szerbiaba es megallitott a szerb rendor es nem tudtam mit akar tolem es amikor mar hatra tette a kezemet hogy bevisz, akkor szolalt meg folyekonyan szerbul a baratnom es tisztazta a felreertest. Aztan romaniaban is volt valami gond egy boltba es a romanok rank mutogattak hogy loptunk, en egy budos szot nem ertettem, azt hittem a baratom se, aztan amikor baj volt, hirtelen tokeletes romansaggal elkuldott mindenkit az annyaba es rendesen tudott veszekedni veluk.

De ha nem itelem el oket, hiszen a barataim, minek titkoljak? Meg amugy is minek titkolni? Egyertelmu ha magyar vagy ha nem, ha ott elsz, boldogulas szempontjabol nagyon fontos az anyaorszag nyelve, ez olyan mintha kikoltoznek pl olaszorszagba es en csak azert is magyar vagyok es nem szolalok meg olaszul, inkabb csak a magyarok tarsasagat keresem, lehetetlen hosszutavon boldogulni..



#nyelv #magyar #szerb #Hataron tul
máj. 25. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Miért nem tőlük kérdezted meg? A kérdésed durva általánosítás.
máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert elszigetelik magukat a kis falvakban. A tobbi az tudja az orszag nyelvet, ahol el, de nagy hungaristak, Habar nem magyarok mar par generacio ota, legalabb 80 eve.
máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
A harmadik generacionak is megtiltak az adott orszag hivatalos nyelvet, aztan a gyerek nez, hogy miert nem tud leerettsegizni. Ezek a hugyagyuak.
máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
A magyar többségű területeken nincs is szükségük rá. Magyar földön élnek, magyar emberek között, minek tanulnák meg az idegenek nyelvét?
máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: hat mert pl a hivatalokban mar kotelezo az orszag nyelve csomo helyen es csak egyszer kell elmenni ugyet intezni es nem tul egy budos szot sem
máj. 26. 16:16
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

#4,

Azok már nagyon régen nem magyar földek, az ottlakó emberek nagyszūlei voltak talán magyarok.

máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
#5 Jó pár gúnyhatáron túli magyart ismerek, főleg Erdélyből. A többségük pont annyira tud oláhul, hogy egy hivatalos papírt ki tudjon tölteni. Reméljük, hogy még sokáig nem is kell jobban tudniuk.
máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mert magyar kormányok hosszú sora tömi a pénzt ezeknek a kisebbségi területeknek a vezetőinek a zsebébe, hogy propagálják a magyar nyelvet, vegyék el a kitörés minimális lehetőségét is, azáltal, hogy ellehetetlenítik, hogy megtanulják a saját országuk nyelvét. nyomorban, elszigetelésben tartott, iskolázatlan szavazók, akik pontosan tudják, hogy az őket pénzelő entitástól függenek, természetesen azt teszik amit parancsolnak nekik, hiszen nem engedelmeskedni nem opció.

nem csoda hogy minden szomszédos ország rühell miatta minket, nekik se vicces egy írástudatlan, nyelvet nem beszélő, gazdaságilag, szociálisan csak koloncként lógó holtsúlyt magukkal vonszolni...

máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Épp ellenkezőleg: sajnos egyik kormány sem védte egyáltalán a gúnyhatáron túli magyarok jogait, pedig nagyon nagy szükség lenne rá, különben minden esély elúszik arra, hogy valaha visszaszerezzük Magyarországot. Persze tudom, hogy a többi válaszoló és a kérdező is ennek örülne.
máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A határokon túl csak tömbben tud megmaradni a magyarság, mert a szórvány hamar asszimilálódik.

Tömbben élve majdnem olyan, mintha Magyarországon élne. A többségi nyelvet hallhatja tévében, rádióban. De az iskola nyelve magyar, a boltban magyarul beszélnek, a munkatársak is magyarok. Hivatalba tolmácsot visznek. Az ország nyelve iskolában tanult idegen nyelv. Az ördög a módszerben rejlik! Kétféle módszer egyikét használják:

* Úgy tanítják a nyelvet, mintha már eleve tudnák.

* Úgy tanítják a nyelvet, mint Magyarországon: nagy csoportokban, kevés beszéddel.

Tudjuk ezekről a nyelvekről, hogy egészen másként épülnek fel, másként működnek, mint a magyar nyelv. Éppen ezért nehezek a magyarok számára.

máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!