Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Két ország nyelvénvel rendelke...

Két ország nyelvénvel rendelkező emberek! Milyen nyelven álmodtok?

Figyelt kérdés

Pl van egy ember akinek a szülei németek, de ő maga Magyarországon nő fel. Tegyük fel, hogy mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszéli. Milyen nyelven álmodnak?


Köszönöm a válaszokat 😊



febr. 7. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy magyar anyanyelvü szémy vagyok, de az álmaimban néha megjelenik az angol nyelv.
febr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell anyanyelvi szinten beszélned egy nyelvet, hogy azon álmodj.


Meg ez különben is ember- meg álomfüggő. Van, aki ezen, van, aki azon a nyelven álmodik gyakrabban, van, aki kb egyenlően.

febr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


szémy = személy

febr. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, angol, német. Mindhárom előfordul álmaimban is, ha olyasmivel kapcsolatban álmodok, amikor a való életben is adott nyelven beszélnék.
febr. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lelkes, intenzív nyelvtanulási időszakoknál is előfordul, akár olyan nyelveknél is, mint a latin, ha az embernek egyébként erős érdeklődése, szellemi kötödése van hozzá, akár gyerekkortól kezdve. Éerdekes, hogy a kezdeti nyelvtanulós szakaszokban is lehet latinul álmodni, de - ezt fel is jegyeztem - eleinte valójában halandzsát dob az agy ,,álom-gépe'', amit latinként él meg. Később ez letisztul valódi latinná.
febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

is is

Környezet függő.

febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem szlovákul tanulni, egyszer az agyam megpróbált szlovákul álmodni. Hát, nem járt túl sok sikerrel, még most is alig tudok valamit.


Egyszer olyan is volt, hogy álmomban valamiért Romániában voltam. Sorban álltunk anyával valami bódénál (azt hiszem, jegyet akartunk venni valamire), és hallottam, ahogy körülöttem románul beszélgetnek az emberek. :D

Sose tanultam románul, még csak nem is jártam soha Romániában. Nem is érdekel. De ha valahol román nyelvet hallok vagy látok, általában felismerem.

febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!