Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan fordítanád le ezt az...

LeonScottKennedy kérdése:

Hogyan fordítanád le ezt az angol szót magyarra?

Figyelt kérdés
Exoskeleton. És most nem a kitinvázra gondolok, hanem a futurisztikus, külső páncélvázra. Van erre valami normális szó? Én nem találtam sem fordítóban, sem szótárakban, általában csak külső vázat ír rá, de az nem igazán definitív az exoskeletonra. Vagy nevezzük csak magyarosan exoszkeletonnak?
márc. 22. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ugye milyen bénán hangzik a saját nyelveden az ami idegen nyelven jól?

West Palm Beach - nyugati pálmapart

bay shore gardens - öböl parti kertek

San Fracnsisco - Ferencváros

Szóval jó az a külső váz fordításnak. VAgy használd az eredeti nevét. Úgyis megjelenik jövevényszóként hamarosan.

márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyre többet látom a szó magyarosítását: "Exoszkeleton"
márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor exoszkeleton lesz, szerintem is jó lesz az. (sci-fi kézirathoz)
márc. 22. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Külcsontváz lol
márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Itten mesterséges külső váznak írta a kérdező - https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__806.. -, szerintem semmivel sem rosszabb a magyar (de lassan én is "szkeleton" leszek, ha nem is "exo", szóval érthető módon nem tartom hátránynak, hogy akár sci-fiben is magyar szavakat olvassak:))
márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Külváz
ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!