Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy "nem píszí"?

Figyelt kérdés
Bocs, hogy fonetikusan írtam, de leírva még sosem láttam, és nem is tudom pontosan hogy kéne leírni, illetve hogy mit jelent, mire használják.

ápr. 14. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

PC politically correct

pl azt mondod, hogy a négerek büdösek, na ez nem píszí

ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Hiszi a piszi meg aki elhiszi
ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hermit moldovenesc ***** válasza:
100%
Politikailag inkorrekt.
ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Nem PC (= politically correct; angol, tehát píszínek is lehet ejteni, ha slendrián az ember).


A politikai korrektség azt jelenti, hogy a hátrányos helyzetűek társadalmi elnyomását próbáljuk kerülni a nyelvben.


Egy magyar példa: a "bzi" szót sértésként is használjuk, nem csak a homoszexuálisok megnevezésére, tehát a szó már eleve negatív. Azzal, hogy a homoszexuálisokat lebzizod, negatív jelentést társítasz hozzájuk, ami fokozza a hátrányos helyzetüket.

ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: és nem slendriánul hogy kell kiejteni?
ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 ahogy írtam a kérdésben fonetikusan. :)
ápr. 19. 05:09
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: nem tőled kérdezem, hanem a 4-estől. Amúgy meg olyan nincs, hogy "fonetikusan kiejteni", a fonetikus csak leírásra vonatkozhat, épp azt jelenti, hogy kiejtés szerint. Szóval a kérdése továbbra is az a 4-eshez, hogy hogy kell "nem slendriánul" kiejteni :)
ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

tegnap 22:14


Ez angolos kiejtés.

ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8: még mindig nem értem

"tehát píszínek is lehet ejteni, ha slendrián az ember" - tehát az angolos kiejtés az slendrián? De akkor milyen a nem slendrián?

ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem elbeszéltek egymás mellett.

Úgy mondják, hogy “píszí” (fonetikusan)

De ezt tekinti slendriánnak 4-es válaszoló, de ha jól értem arra gondol, hogy a rövidítés a slendrián, a korrekt pedig a “Politically Correct” (teljes) kifejezés.

Ha jól értelmeztem a szócsatát… :D

ápr. 19. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!