Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol, hogyan tudnám kamatoztatn...

Hol, hogyan tudnám kamatoztatni a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
Anyanyelvi szinten beszélem az angolt, mert faterom brit nemzetiségű, viszont semmilyen papírom nincsen arról, hogy nyelvet beszélek, sem arról, hogy taníthatok, vagy ilyesmi. Egy ideig nem foglalkoztam ezzel, max filmeket, sorozatokat néztem angolul, híreket olvastam, barátaimmal beszélgettem. De mostanság elgondolkodtam, hogy ezzel pénzt is lehetne keresni, és talán nem is fizet rosszul.

ápr. 27. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ahhoz, hogy valamit tudj ezzel kezdeni, elöször le kell tenni egy nyelvvizsgát, anélkül sehol nem állnak szóba veled. A nyelvvizsga nem lesz egyszerü, mert te a beszélt, használt nyelvet ismered és nem feltétlen tudod a nyelvtani megnevezéseket, magyarázatokat, illetve nem aa teljesen szabályos nyelvtan szerint használod a nyelvet.
ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehetségtelen gyerkőcöket tudsz korrepetálni, a kis fejlődés nagy erőfeszítéssel jelmondat alatt.

Nyelviskolák már ragaszkodnak a nyelvtanári végzettséghez.

Ha volna valami kapós műszaki, gazdasági végzettséged (na meg tudásod!), amihez praktikus a kiterjedt szaknyelv ismeret... de alighanem ilyened meg nincs.

ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Cnc-re megvan a bizonyítvány, emellett rendelkezem targoncás képesítéssel is, illetve kamionra és buszra is levizsgáztam, de nem dolgoztam ezekben sosem. Kifejezetten a nyelvtudással akarok valamit kezdeni.
ápr. 27. 10:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek lópimpilik. Én a #2-ben a kapós tudáson valami szakmérnökit értettem, vagy hasonló gazdaságit, mondjuk, írtál már esszét, hogy az új hideglakkozási technológiánál mire kell vigyázni, vagy hogy a XX. század nagy nyugati közgazdászai miben tévedtek.

Értjük, hogy csak a nyelvtudással akarsz mit kezdeni, arra ott van a megoldás mondat, buta 13 éves gyerekek korrepetálása.

ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"semmilyen papírom nincsen arról, hogy nyelvet beszélek, sem arról, hogy taníthatok, vagy ilyesmi"

Hát akkor szerezz róla papírt.

ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ha szeretnél valahol dolgozni a nyelvtudásoddal, akkor mindenképpen először papírt kell róla szerezned. Ha rákeresel, hogy nyelvvizsga lehetőségek, akkor egy csomót be fog dobni, de a legtöbbet 3 évente "frissíteni" kell.

Ha ez meg van, akkor utána (szerintem) ismerősök között kérdezősködj, hogy ismernek-e valakit/valamilyen helyet, ahol szükség van angol nyelvtudással rendelkező személyre.

ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"a legtöbbet 3 évente "frissíteni" kell"

Akkor kell 3 évente frissíteni, ha 3 évente új munkahelyet akar, és ha a következő munkahelynek nem elég, hogy az előző munkahelyén megállta a helyét olyan pozícióban, amihez nyilván kellett a nyelvtudás.

ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

apádtól csak a nyelvet örökölted vagy az állampolgárságot is? állampolgár saját nyelvből nem nyelvvizsgázhat.

amúgy ebben a formában korrepetálhatsz olcsóért kölyköket, akiknek a szülei sóherek valódi tanárra költeni, vagy esetleg külföldre buszoztató utazási irodához.

ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valami korrepetálás lesz majd akkor valószínűleg. Sokan mondják, hogy jó hülye vagyok, miért nem megyek ki Kanadába vagy az Egyesült Államokba, de ezekre a helyekre úgy érdemes kimenni, ha van egy elég jó szakmája az embernek, és gyakorlata is belőle. Viszont vállalkozás szempontjából az USA jó hely.
ápr. 27. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:

"Valami korrepetálás lesz majd akkor valószínűleg."

Csináltál már ilyesmit? Foglalkoztál gyerekekkel huzamosabb ideig? Van hozzájuk türelmed?

ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!