Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelenet ez a német mondatr...

Mit jelenet ez a német mondatrész? ... deuten darauf hin, dass .. Mert úgy tűnik sokszor fordul elő együtt és lehet valami spéci jelentése van.

Figyelt kérdés
ápr. 29. 13:54
 1/8 anonim válasza:
100%
arra utalnak, hogy...
ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ezt kb. csak le kell fordítani szavanként. Ez nem az a kategória, ami külön kiemelést érdemel és "nem érthető" szavanként, ezért nem kell megnézni, hogy milyen kifejezést is takar.


Max. a hindeuten jelentését kell megnézni.

ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb ige mindig ugyanazzal a prepozícióval jár, olyan mint nálunk a ragok a szó végén. Meg kell jegyezni. Ez esetben a szótárban a hindeuten szónál találod, hogy auf+Akk, illetve a dass kötőszó, ha mondatot akarsz hozzácsatolni. A szócikkben lesz példamondat is. Rendes szótárat használj és mindig olvasd végig a teljes szócikket, ha szavakat tanulsz, írd is fel a jelzett idiómákat. Hihetetlen, hogy manapság a nyelvoktatás erre nem tér ki. Szótárhasználati ismeretek nélkül nem lehet nyelvet tanulni. Akkor sem, ha most éppen magadtól tanulod a németet, minden szótár így működik, nyelv óra meg minden általános iskolában kötelező legalább pár évig felső tagozatban.
ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Hát őőő... mondjuk attól is függ, hogy milyen hosszú is az a szócikk. Pl. a nehmen 24 jelentését biztos nem fogom végigolvasni.

Viszont... angol egynyelvű szótáraknál, főleg a Longmannél és az Oxfordnál szoktak az ilyen terjedelmes szócikkekhez nagybetűkkel kvázi jelentéseket összefoglaló címszavakat tenni, hogy könnyebb legyen a millió jelentés közt eligazodni. Ezt a Dudennél úgy tűnik ennyi év alatt nem sikerült megugrani. Bár nekem csak egy 2020-as Bedeutungswörterbuchom van, ami úgy mond nyelvtanulóknak készült, ehhez képest itt sincsenek úgy kiemelve a címszavak, mint az említett kettőnél.

ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4-es az online Longmant ismerem és nekem az nagyon bejött, bár most még nem tartok az egynyelvű szintnél németből, de sajnálnám, ha ebből a nyelvből nem lenne hasonlóan egyszerű , jól felépített. Pár jóval komplikáltabbnak tűnőt találtam, de mint említettem, lehet még csak most tűnik annak..
máj. 1. 08:27
 6/8 anonim válasza:

Hát az az igazság, hogy én is szerettem a Longmant, csak a 6.-nál abbahagyták a kiadásokat.

Mármint gondolom erről van szó: Longman Dictionary of Contemporary English

Az Oxford Advanced Learner's Dictionary olyan so-so, nem mindig nyerő.

Nekem ami nagyon bejött és szinte mindig telitalálat a jelentéseit tekintve:

Merriam-Webster's Advanced Learner's English Dictionary

Ennek a kindle-ös verziója legalábbis nagyon jó.

máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most nyelvtanulásról volt szó, azt jellemzően hagyományos kétnyelvű szótárral szokták kezdeni. Azért kell végigolvasni a szócikket, mert a végén (a jelentések listázása után) vannak az állandósult szókapcsolatok, amiket sokszor hasznos tudni, legalább olyan szinten, hogy nem vadidegen, ha egy szövegben feltűnik, hanem van valami halvány emléknyomod, hol kell keresni. Persze ez magánvélemény, nem kötelező nyilván. Nekem viszont sokat segített (egyetemen tanultam kihalt nyelveket is, latint és ógörögöt, ott muszáj volt mondjuk, főleg az utóbbinál, mert esetleg több változat is előfordulhat: az attikai nyelvjárást szokták tanítani, mert az ógörög irodalom legnagyobb része azon íródott, de vannak olyan írók, akik néha dór vagy jón alakváltozatokat használtak, az a szócikk vége felé volt mindig).
máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kerdesre a valasz: ...deuten darauf hin, dass...- ...arra utalnak, hogy...


(auf etwas hindeuten= valamire utalni)

máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!