Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a duolingóról?

Mit gondoltok a duolingóról?

Figyelt kérdés

Nagyon nem értem hogy miért szidják sokan a duolingot… ha egy nagyobb nyelvet akarsz rajta tanulni akkor egy alapfokú- akár középfokú szintig is elvisz belőle, gyakorlásnak nagyszerű. Én csakis itt tanultam oroszt eleinte, még a kurzus felénél sem tartottam de amikor vettem egy orosz nyelvkönyvet, már a felét tudtam/volt fogalmam róla a duolingo miatt, úgy hogy 12 évesen tanultam :D

Angolt is tanultam az appon, és angol nyelven is tanultam más nyelveket és ennek köszönhetően már 14 évesen letehettem a középfokú nyelvvizsgát, semmi másból nem tanultam, max youtube videókból.

Jelenleg olaszt tanulok iskolában, B1-es szinten vagyunk és az olasz kurzus, ahogy néztem, kb minden alapfokú nyelvtani szerkezetet tanít, emellett tanít vagy 3000 szót, gyakorlási lehetőséget ad, stb.

A francia-spanyol kurzusok meg pl B2-es szintig tanítanak, nagyon hosszú lett a fa és tele van magyarázatokkal, történetekkel, szókártyákkal stb.

Ezentúl még tanulásra motivál az is hogy barátokat lehet bejelölni benne, karaktert csinálni, küldetéseket csinálni…

Mi az ami miatt mindenki szidja az appot mégis, mik a tapasztalataitok vele?



ápr. 30. 05:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%
Több, mint egy éve tanulok németül, minden nap csinálom a Duolingo-t, mégis 15 hónap után még mindig ilyeneket bekérdez, hogy "Die Blume ist rot". Már régen tudok mindent, hibátlanok a leckéim, mégse nehezedik a szint, sehol a múlt idő, jövő idő. Hát ezért. Még csinálom, de így nem tudom, meddig. Ha ez így fog menni, letörlöm mert időpazarlás.
ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Alap szinten jó ez a "mutat, nem magyaráz" hozzáállás, de egy idő után kevés. Én szintentartásként angolozok vele, arra játszadozni jó. De az anyám, aki ebből tanult nulláról, a különféle múlt időknél, have mindenféle használatánál végképp belezavarodott, mert nem magyaráz, mert nem mindig élesek a különbségek. Ő màr úgy éli meg, hogy a Duo direkt szivatja, és olyan feladatokat ad, amivel nem tud továbbjutni.

De alapozásnak jó, látványosan többet megért angolul, mint régebben, és alap dolgokat már el tud mondani, ha külföldivel akad össze munkában vagy utcán.

ápr. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

A duo lényege, hogy mintákat tanulj és rajta keresztül a nyelvtant, de néha el lehet akadni, ezért a nyelvtant hozzá kell máshonnan nézni.

Az is fontos, hogy a magyarról tanuláshoz kevésbé jó, mint angolról vagy németről más nyelv tanulásához, mert kisebb az anyag és kevésbé kidolgozott.

És igen a gyakorlók sorok, amikkel szíveket is kaphatsz néha elég buta kérdéseket tesznek fel, de fizetősen van talán másfajta is (nem néztem).

Szóval arra jó, hogy legyen valamiféle tudásod és majd hozzátanulsz és nem a hatékonyság a legfontosabb, inkább időd van, mint pénzed, és nem számít mikorra tanulod meg, akkor nem egy rossz választás szerintem, mert azért mégis csak végigmegy egy nyomon..

ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Keveset beszéltet, nincsenek spontán párbeszédek, nem kell elmesélni egy rövid történetet. Ezek nélkül meg nem lehet érdemi nyelvtudást szerezni.
ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

egy jó játék, de nem tanít nyelvtant, összefüggéseket, kultúrát, beszédet. illetve például a francia duolingót játszók olyan súlyos nyelvtani hibákat magolnak be, hogy egy ötmondatos fogalmazásból azonnal lejön, hogy ki játszott vele nyelvtanulás helyett.

én akkor már a drops-t jobban szeretem, ott marketing helyett hozzáértésre is költöttek. azzal is lehet játszani, ilyen kis szótanulós cucc és még zaklatósmadár sincs benne.

ápr. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lilluci27 válasza:
48%
Szerintem teljesen jó, hobbyból tanulok portugált, arra teljesen jó, hogy az alapokat már megértem azon a nyelven.
ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Kiegészítésnek, játéknak jó, de csak ezzel nem lehet megtanulni egy nyelvet. Most kínait tanulok vele angolul és ami engem zavar kicsit az az, hogy amikor össze kell tennem megadott szavakból, hogy mit jelent a mondat azért sikerül mert tudom az angol mondat szórendjét és nem azért, mert annyira tudnék kínaiul.
ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Én nem szidom, végigtoltam az angolt anno, de szerintem csak kezdőknek jó és nem tanít meg beszélni, ami pedig a legfontosabb lenne az életben.
máj. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
60%
Lillucy, te max. brazilt tanulsz ott! Ahogy én is!
máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lilluci*
máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!