Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen az arab nyelv?

Milyen az arab nyelv?

Figyelt kérdés
Nehéz? Szép? Érdemes tanulni?
2010. nov. 2. 18:56
1 2
 11/20 anonim válasza:
88%
és arab nemzetiségű vagy? vagy arab szakon végeztél?
2011. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

Magyar, vagyok, és arab egyetemen végeztem jogot, Jordániában, ezen kívül életem 1/3-át kint töltöttem.


Mást is tanítok már egy ideje, pl arab szakosokat. Jobban tudok arabul, mint egy arab, és mivel magyar vagyok, ezért jobban megtudom magamat értetni, és jobban tudom, hogy mire van szüksége a diáknak.

2011. febr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

ARAB NYELVTANTANÁR!!

irnál nekem privibe? csakmert én nemtudok neked küldeni..

2011. júl. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
69%

Nos tényleg nagyon zagyvaságot hordott itt össze az egyik válaszoló.!


1. úgy letettem a középfokú arabot, hogy kint töltöttem 2 hónapot a célországba, tehát egyáltalán nem nehéz nyelv


2. általában az irodalmi nyelvet tanulják az iskolákban ráadásul a qora'ant is el kell olvasniuk nekik, hiszen a legtöbb arab országban az emberek nagy része vallásos. és hát aki elolvassa a szent könyvet, na az már tudja az irodalmi nyelvet.....


3. és igen, mindenhol vannak nyelvjárások, de azér a megértés ennyire nem nehézkes.... mondjuk ami az egyik országban "cselb" az a másikban "kelb" ... és midnenki tisztában van vele, hogy milyen nyeljárások vannak az egyik országrészben meg a másikban. NEM HÜLYÉK!!


4. Nagyon nyitnak arab világ felé, ezért minél több nyelvet tudsz, annál siekresebb lehetsz, egy arab nyelvet jól beszélő (természetesen az ANGOL kötelező), esetleg tolmács végzettségű ember egy multinál 500 000-t kap. utána nézel az álláslehetőségeknek pl Angliában egy arab tolmácsnak 900 000nél kezdődik a fizetése....

Nem is beszélve a rendőrségnél való tolmácskodásra...


Ennyit az okoskodásokról :)

2012. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
90%
Ja, és mondjuk arab nyelvtanár azért nem hinném, hogy jobban tudsz arabul mint egy arab :D:D:D:D:D:D
2012. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Adam Takacs válasza:

Sziasztok!


Akinek megvan az elérhetősége az arab tanárnak, aki jogot végzett Jordániában, és tanít is.. Légyszi írja meg, nem tudok neki privátba írni..

zadamtakacs@gmail.com


Köszönöm!!

2014. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Az egyik válaszoló tényleg ordítóan nagy baromságokat írt! Arab nyelvtudással már a külföldi munkáltatók is kapkodni fognak utánad. Már nemcsak az olajiparban törnek fel az arab országok, pénzügyi területen is élen járnak. Marketing, jogi, közgáz területen arab nyelvtudással nagyon sokra viheted!
2014. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Itt van pár arab cég, amelyek a világ legnagyobbjai közé tartoznak, és nem csak olajiparban meg "datolyaexportban" (nevetséges :))) dübörögnek:


- Bahrein: Ahli United Bank, Arab Banking

- Egyiptom: Commercial International Bank

- Jordánia: Arab Bank

- Kuvait: National Bank of Kuwait, Kuwait Finance House, Zain, Kuwait Projects

- Libanon: Bank Audi, Blom Bank

- Marokkó: Attijariwafa Bank, Banque Centrale Populaire, BMCE Bank

- Omán: Bank Muscat

- Pakisztán: Oil&Gas Development, Pakistan State Oil

- Katar: Qatar National Bank, Ooredoo Telecom, Industries Qatar, Masraf Al Rayan, Commercial Bank of Qatar, Ezdan Holding Group, Qatar Islamic Bank, Doha Bank

- Szaúd-Arábia: Saudi Basic Industries, Saudi Telecom, Saudi Electricity, Al Rajhi Bank, Mobily, Samba Financial Bank, Riyad Bank, Saudi British Bank, Bank Saudi Fransi, Arab National Bank, Saudi Arabian Fertilizers, Savola Group, Saudi Arabian Mining, Petro Rabigh, Kingdom Holding, Saudi Holllandi Bank, Almarai, Alinma Bank, Saudi Investment Bank, Tasnee

- Egyesült Arab Emírségek: Etisalat, National Bank of Abu Dhabi, First Gulf Bank, Emirates NBD, Abu Dhabi Commercial Bank, Emaar Properties, DP World, Dubai Islamic Bank, Mashreq Bank, Aldar Properties, Taqa, Union National Bank, Emirates Intergrated Telecom, Abu Dhbai Islamic Bank.


Ezek a cégek mind tárt karokkal várja a külföldi munkavállalókat, akik beszélik az arab nyelvet. (+ valamilyen szakmát szerezni pénzügyi/építőipari/villamosmérnöki/gépészmérnöki/olajmérnöki/jogi területen).

2014. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Talán ez az oldal hasznos lehet számodra:

[link]

A blogon az arab irodalmi nyelven kívül a kultúrával is megismerkedhetsz.

2015. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
12-es válaszadó " Jobban tudok arabul, mint egy arab " :'DDDD Aha... jobban, mint egy anyanyelvű... értjük, mesélj még :) Attól még, hogy egyetemet végeztél és tanár is lehetnél a diplomáddal közel sem biztos, hogy olyan jól beszéled a nyelvet. Az én angol tanárom pl. folyamtosan keveri az amerikai és a brit angolt, az akcentusa pedig néha olyan, mint egy ausztrálé vagy archaikus ír. Ez csak egy példa, de volt több tanárom és hiába tanulja az ember soha nem fog anyanyelvű szintre jutni sajnos :)
2016. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!