Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ennyire jó gimnáziumban a...

Ennyire jó gimnáziumban a nyelvoktatás?

Figyelt kérdés
A barátnőm általánosban németet tanult, addig semmi köze nem volt az angol nyelvhez, aztán átment gimnáziumba, és ott elkezdett angolt tanulni, és most másodikos és tökéletesen megy az angol neki. De tényleg. én meg 4 éve tanulok angolt, és még is sokkal jobban tudja nálam(Én még általánosba járok). Szóval ennyire jó ott a nyelvoktatás, vagy a tanár volt jó, vagy a barátnőmnek van nagyon jó nyelvérzékre?
2010. nov. 8. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, vannak iskolák, ahol nagyon jó a nyelvoktatás, de ez tanárfüggő is.. (van aki nagyon lassan tanít, kevesebbet vár el, középfokút tűzi ki végcélul.. kevés motiváció, érthetetlen magyarázat).


A nyelvérzék önmagában nem elég, szorgalom kell társuljon hozzá.


Angolt sokan gyakorolnak otthon is, filmnézés, olvasás, zenehallgatás stb.. azt tanulod meg, ami érdekel, pl a kedvenc angol számod szövegét szívesebben lefordítod.

2010. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre jó lenne még a gimiben nyelvvizsgázni.
2010. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen tanártól függ, van olyan tanár aki komolyan veszi és muszáj tanulni nála különben megbuksz(volt tanárom) és van olyan aki úgy van vele hogy úgyse itt fogják megtanulni igazán, hanem egy gyorstalpaló nyelvvizsgán, na ilyen az enyém, szerintem teljesen tanártól függ...
2010. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanárfüggő. Gimimben spanyolból és latinból OKTV-s helyezést értek el a tanulók csak a gimis nyelvtanítással, én meg viszont az angol-német nyelvvizsgát csak magántanárral tudtam letenni, olyan rossz volt a tanár..és nem azért, mert hülye lennék a nyelvből:D
2010. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Az is lehet, hogy nyelvi előkészítő osztályba ment akkor egy évig csak angolt tanulnak. Akkor meg persze, hogy perfect.
2010. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy tudod megítélni, hogy neki olyan jól megy? Tudod valahogyan ellenőrizni, hogy tényleg jobb nálad? Egyébként lehet jó nyelvérzéke, lehet magas az óraszám, lehet erős a csoport, sokminden.
2010. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: szoktunk angolul beszélgetni, mert tök jól el lehet vele hülyülni, és gyakorolni.:D
2010. nov. 9. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is gimnáziumba járok, angolból már van nyelvvizsgám, németből meg majd tavasszal megyek.

(10-edikes vagyok)

2010. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!