Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul mi a különbség a...

Angolul mi a különbség a "not" és a "nut" szó "o" és "u" hangjában?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kiejteni az egyiket, és hogyan a másikat? Hogyan lehet megkülönböztetni?
2010. nov. 10. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

sok, meg lehet különböztetni, mivel teljesen más hang


sztaki szótárban le van írva és hangfájl is van

2010. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Kéziszótárom fonetikus ábrázolása szerint a not o hangja a magyar a és o közötti hang, míg a nut u hangja a palócos á-ra hasonlít.
2010. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha mind2t sikerül ugyanúgy ejteni a szövegkörnyezet sokat segít..
2010. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy különböző hangok, de hogyan kell pontosan kiejteni egyiket, és hogyan a másikat?
2010. nov. 10. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd és hallgasd meg IdegenNyelvŐrnél:


[link]

2010. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én leírtam, hogy kell kiejteni, nem értem mi nem érthető.
2010. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

egyszerűbben:

a not, az "a"

a nut, az "á"

magyar példa, pont mint a "kar" és a "kár"


Tudom nem jó és bocs utolsó, de a te magyarázatod nagyon bonyolult volt neki, ezt meg hátha megérti. Szerintem elég lesz neki ennyi is.

2010. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, bonyolult volt, mert nem tudom, milyen a palócos "á", stb., a lényeg, hogy az egyik [ɑ], a másik [ʌ]; az amerikai kiejtésre lettem volna kiváncsi. Kezdem érteni ak ülönbséget, de annyira még mindig nem tiszta...Szeretném tudni olyan pontosan kiejteni, amennyire tudom, nem csak annyi, hogy "valahogy megértsék" :)
2010. nov. 11. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
A nut [ʌ]-ja zártabb, azaz magasabb nyelvállással (és emiatt rendszerint kisebb állkapocs-nyitással) ejtett hang, mint a not [α]-ja, ami meg ugyanolyan nyílt (alacsony nyelvállású), mint a magyar "á", csak annál kicsit hátrébb húzott nyelvvel ejtik. Az [α] és az [ʌ] között tehát csak a nyelvállás magassága a különbség.
2010. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amerikában meg a not kiejtését a "nát", a nut-ét pedig a "nat" jól érthetően közelíti meg.
2016. febr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!