Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány év alatt lehet megtanulni...

Hány év alatt lehet megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
már 4. osztály óta tanulom (most vagyok 9.) és még mindig ott vagyok hogy alapfok... hogy tudnék többet tanulni? hány évig kell tanulnom hogy meglegyen a felsőfok!!!???? ti mennyit tanultatok?
2010. nov. 15. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Anyanyelvi szintre? Legalább 10-12 év.
2010. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%

én nemtudom hogy te hogyan tanulod az angolt, meg hogy egy héten hányszor, de én később kezdtem, mint te, most 10.es vagyok, és simán meglenne a középfokú, már elég jól tudok

persze ez emberfüggő is, van olyan, akinek nem megy, mégis annyit tanult, mint én

2010. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem az egész tanártól függ. én is most vagyok kilencedikes, asszem én is negyediktől (vagy harmadiktól?) tanulom az angolt. ebből két év olyan volt, hogy valami szörnyű tanárunk volt, gyakorlatilag nem vettünk semmit és az egész osztály lemaradt a többihez képest és rossz jegyeket hozott. aztán ezt a tanárt leváltották (szerencsére!) és kaptunk helyette egy nagyon kedves, jól tanító tanárt. ő vele az osztály teljesen fellendült, megelőztük a többi osztályt és aránylag jól teljesítettünk. vele tényleg játszva ment a tanulás. most én középfokon tudok. bár igaz, hogy én nagyon sokat nézek és hallgatok angolul magyar felirattal filmeket és zenéket, onnan is sokat tanulok.
2010. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hány év alatt lehet megtanulni angolul?"


Nulláról a középfok kb. 500-600 munkaóra, a felsőfok kb. 1000 munkaóra. Napi 1 óra jó módszerrel végzett, intenzív tanulással ez másfél-két, illetve 3-4 év.


"már 4. osztály óta tanulom (most vagyok 9.) és még mindig ott vagyok hogy alapfok..."


Ha pl. heti 4 órád van, akkor ez összesen kb. 500 óra munkabefektetést jelent eddig. Az ember nemcsak tanul, hanem felejt is. Ha keveset tanul, akkor majdnem annyit felejt időegységenként, mint amennyit megtanult, így nem hatékony a fejlődése. Ráadásul iskolás módszerekkel a gyerek nem tanul annyira hatékonyan, mint a felnőtt. Tehát teljesen reális, hogy 500 óra után még csak alapfokon vagy.


Intenzívebb tanulással (mondjuk napi 1-2 óra) lehet gyors eredményt elérni, és az is igaz, hogy egy 12-14 éves még messze nem képes annyit tanulni, mint egy 16 vagy egy 22 éves.

2010. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!