Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire kell már a kiutazás...

Mennyire kell már a kiutazás előtt beszélnem angolul ha au-pair szeretnék lenni Angliában?

Figyelt kérdés
Őszintén...nem szeretnék sok időt meg pénzt áldozni az előtanulmányokra, hiszen úgyis azért megyek ki, hogy megtanuljam.
2010. dec. 3. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogadócsaládtól is függ, hogy mit várnak el.


Én viszont, egyrészt, mint fogadócsalád, elvárnám, hogy az ember, akire rábízom a gyerekemet, beszélje a nyelvet, hisz ha neadjisten történik valami, mikor csak te vagy velük, akkor mit csinálsz? hogy hívsz segítséget? Más gyerekére vigyázni óriási felelősség.


Másrészt, mint au pair, nem érezném biztonságban magam úgy, hogy nem beszélem a nyelvet, és így kell felelősséget vállalnom más gyerekére.


Én francia nyelvterületen voltam au pair, és franciául nem beszéltem, de tökéletesen tudtam kommunikálni a családdal angolul és németül, a franciát pedig szépen megtanultam. De ha nincs semmilyen közös nyelv, az mindkét fél részéről rizikós.

2010. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még mindig az 1. vagyok, esetleg azt tudom elképzelni, hogy magyar családot keresel Angliában, de ott meg nem igazán leszel rákényszerítve arra, hogy megtanulj angolul.
2010. dec. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszi :)
2010. dec. 3. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Hogy vigyaznal, foglalkoznal egy gyerekkel, ha nem tudsz vele beszelni?
2010. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egy középfokú nyelvtudást próbálj meg elérni.úgy neked is és mindenki másnak is könnyebb:)
2010. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!