Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyien tudnak használhatóan...

Mennyien tudnak használhatóan németül Magyarországon?

Figyelt kérdés

Természetesen nem számadatra vagyok kíváncsi, csak arra, vázlatosan: sokan, kevesen, egy adott korosztályban pl. hány százalék. Mert ugye itt nálunk az angol és anémet a leginkább tanult idegen nyelvek. Mégis azt látom, hogy elméletben mindenki tud ugyan, használhatóan viszont nem annyira. Természetesen mindenki kiteszi iwiwre a beszélt nyelvek közé, aki tanulja, de lefordítani egy közepesen nehéz német mondatot már nem biztos, hogy tudna. Én is ismerek olyat, akinek van nyelvvizsgája, mégsem tud gyakorlatilag sok mindent.

Itt elsősorban az érdekelne, hogy ha valaki megtanul felsőfokon, akkor mennyire lesz keresett és mekkora a konkurencia.

Ti hogy látjátok?


2010. dec. 7. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a cégeknek inkább az a fontos, hogy képes legyél tárgyalni. (Vagyis egy jó középszintet elérj.) Tehát egy szakmai nyelvvel bővített középfok szerintem többet ér.
2010. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

"Mégis azt látom, hogy elméletben mindenki tud ugyan, használhatóan viszont nem annyira."


A németben nagyon nagy a szakadék a passzív és aktív tudás között. Minden idegen nyelvnél így van ez, de a németnél különösen (ahogy amúgy a magyarnál is).


"Én is ismerek olyat, akinek van nyelvvizsgája, mégsem tud gyakorlatilag sok mindent."


Minden attól függ, mire kell a némettudás. Lehet, hogy valaki bonyolult német szövegeket el tud olvasni, előadásokat megért stb., de nem tud összerakni egy mondatot. Ez a németben simán lehetséges, és ez is használható nyelvtudás. Műszaki emberek egymás között nem fognak schilleri németséggel társalogni, elég, ha a szakkifejezést tudja, meg érti a szakcikkeket.


"ha valaki megtanul felsőfokon, akkor mennyire lesz keresett és mekkora a konkurencia."


Attól függ, mit tudsz még a nyelv mellett. Ha semmit, akkor nehezebb a helyzeted, de egyébként aki angolul és németül is tárgyalóképesen tud beszélni (telefonálni is tud, levelet is tud írni), az már csak ezzel is sokat kereshet, mert az ilyen nyelvtudás ritka. Ha van egy mérnöki végzettséged, akkor amellé egy gyenge középfokú, főleg passzív nyelvtudás már elég lehet akár egy németországi műszaki munkára is. Tapasztalatból mondom.

2010. dec. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!