Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az ázsiaiak a nevüket Magyaror...

Az ázsiaiak a nevüket Magyarországon a nemzetközi vagy a magyaros átírás szerint használják?

Figyelt kérdés
Ha egy kínai vagy koreai ember magyarországi okmányokat kap (pl. személyi igazolvány), akkor abba a nemzetközi vagy a magyaros átírás szerint írják a nevüket?
2010. dec. 16. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
az osztálytársam kínai, a nevét kínaiul írja, ugyanis azt jelenti, hogy "repülő sárkány". A kínaiaknál ilyen nevek vannak, nem olyanok, hogy "Ádám, Henrik, Tamás, Gabi, Enikő, stb...", hanem más, pl. melléknevek, főnevek, stb...
2010. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az itt használatos nevek is jelentenek valamit, csak ez már úgy kikopott az emberekből. Az Ádám pl vörösség.
2010. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én akit ismertem, nemzetközi átírás szerint használta.
2010. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nemzetközit...legalábbis én tuti azt használnám...
2010. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit "nemzetközinek" nevezel, az a hivatalos kínai, illetve koreai átírás: a pinyin, illetve a RR. Ezeket használják hivatalosan. Persze amikor aláírásról van szó, a saját betűiket használják.
2010. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyk barátnőm ujgur na az ő neve elég érdekes, mert a neve Mohamedán csillagát jelent, viszont először kínaira lett átfordítva, aztán meg nemzetközire és végül tök más lett a neve. Mást jelent és máshogy is mondják. Amikor csak lehet simán a keresztnevét használja. Most próbálja átíratni, de azt mondta elég macerás.
2010. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene a "magyaros" átírást használniuk, az útlevelükben eleve úgy szerepel, ahogy az adott ország szabályai szerint átírják latin betüre a nevüket, pl. Kínában a pinyin, Japánban a romaji rendszer szerint. Ezek után ha elmegy valahova ügyet intézni, úgyis egyböl az útlevelét kérik és az ügyintézöt az fogja csak érdekelni, hogy ott hogy van írva a neve. Ennyi.
2013. máj. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!