Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a "Hickory Dickory Dock"?

Mi az a "Hickory Dickory Dock"?

Figyelt kérdés
Ebben a szövegkörnyezetben található: "I smoke em like hickory dickory dock" Valaki magyarázza már el, azt is hogy a mondat első feléhez hogyan kapcsolható?
2010. dec. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"Hickory Dickory Dock" egy óvodai kiszámolós vers része. (lásd: http://www.youtube.com/watch?v=2QNJVQm311c). Csak a rím kedvéért van ott. Jelentése nincs, hacsak nem a számolás miatt. Ebben a szövegkörnyezetben sincs értelme, csak helykitöltő. A mondat eleje azt jelenti, hogy elszívtam/elfüstöltem mint ...


Még több szövegkörnyezetet kell adnod, hogy kiderüljön, miről is van szó.

2010. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tovabbit egy idiota rapper irta a gyermek versbol. Semmi koze az artatlan Hickory Dickory Dock-hoz.


RUNNING OFF DA MOUTH BY TUNG TWISTA

Runnin -

My lyrics are cunnin, vocabulary is stunnin, son of a gun, and

I'm rankin at one, makin it fun and takin my gun, and

Loadin, explodin, causin harm, poppin and droppin a bomb

Breakin it down like Imaam, so be calm, cause see, I'm

The capable, no mistakable, makin the unbreakable breakable

Able to hook em like cable cause Sinister Def ain't stable

No deceivin and weavin a web, I be leavin a stain in your brain and bustin your vein

Pickin and kickin a style I be lickin and shakin and bakin and makin it rain

Simple and plain, I smoke em like hickory dickory dock, it's time to clock

So brothers I mop, the bigger they drop, so stop, Tung Twista, pop

2010. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz, én is idáig jutottam, hogy egy mondókából való értelmetlenség. Viszont ha a google picturebe beütöm akkor egy rajzfilmből való óra jön ki. A szöveg valóban onnan való ahonnan FromOz írta. A smoke szerintem ebben az esetben nem elszívást jelent, hanem azt, hogy kifüstöl/elüldöz.
2010. dec. 26. 18:28
 4/5 Poirot15 válasza:
Említik Agatha Christie: Gyilkosság a diákszállón című művében is. :) Ott van a teljes vers.
2019. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KulGery ***** válasza:
Hikori azaz amerikai diófából készült függőónos óra lengő részét tartalmazó része. Azaz az óra alatti jellemzően üveg ajtajú doboz.
2021. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!