Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia valóban könnyebb,...

A francia valóban könnyebb, mint a német?

Figyelt kérdés
sok helyen azt hallottam, hogy a franciát a kiejtése miatt gondolják nehéznek, de a nyelvtana pl. sokkal egyszerűbb, mint a németé. mit gondoltok, ez így van?
2010. dec. 27. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt.

Talán igen, a francia kiejtés elég faramuci, de a németnél nem hinném, hogy sokkal könnyebb. Mindkettőnek komoly nyelvtana van, de hidd el, hogy a magyarnál egyik sem nehezebb. Aki magyarul tud, az szinte bármilyen nyelvtant meg tud tanulni.


Az tény, a franciával többre mész, de én személy szerint egyiket sem bírom hosszú távon!

2010. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a franciával miért mennék többre? a német sokkal hasznosabb -.-
2010. dec. 27. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan vitatkoznak azon, hogy melyik a hasznosabb. Én a németet ajánlanám, de ha a frankofón világban akarsz valamit kezdeni, akkor természetszerűleg a franciát válaszd!


Angolosként azért könnyebb a francia, mert az angolban sok a francia szó, ezek ismerősek lesznek. Helyesírásban a német áll a közelebb a kiejtéshez. Ami a nyelvtant illeti: a franciában az igék működnek bonyolultabban, a németben a névszók.

2010. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A francia kiejtés és írás valamivel nehezebb, talán a beszédértés sokkal nehezebb. Igaz, az utóbbi terén a németben is érhetnek meglepetések.


A francia nyelvtan kb. ugyanaz, mint az angol, tehát elég egyszerű. A német sokkal bonyolultabb.

2010. dec. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, szerintem is csak egy tévhit, hogy a francia nyelvtan olyan bonyolult.. először egyedül kezdtem tanulni, és simán értettem. némettel nem ez volt.
2010. dec. 28. 17:36
 6/7 anonim válasza:
Én németet tanulok, a franciáról sok tapasztalatom nincs, ezért nem tudom összehasonlítani ezt a két nyelvet. De a német szerintem könnyebb mint az angol, pedig angolból sokkal magasabb szinten vagyok már. A kiejtés, a nyelvtan meg úgy az egész nyelv sokkal könnyebben tanulható, logikusabb mint az angol. Én nagyon megszerettem ezt a nyelvet, szóval ezt ajánlanám.
2010. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nemet nyelvtan nehezebb,de amugy az egyedul tanult francia tudasod szart nem er,mar bocs:)
2011. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!