Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyes nyelvekben miért van a...

Egyes nyelvekben miért van a kérdések elején és végén kérdőjel, ráadásul a mondat elején a kérdőjel fordítva van leírva. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
?? Mi??
2009. jan. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, a spanyol nyelvben van ilyen, még nem tanultam spanyolul, úgyhogy az okát nem tudom, de egy hozzáértő biztos megírja.
2009. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom azért mert ők fejezik ki, hogy kérdésről van szó.
2009. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért alakult ki ez egyes nyelveknél, mert az adott nyelv hangsúlya mondat eleji, így szükségszerű, hogy a mondatot olvasó már a mondat elején tisztában legyen azzal, hogy kérdéssel van dolga. Míg a magyar pl. a mondat végi hangsúllyal jelzi azt, hogy kérdés volt.

Voltál ma anyunál. Voltál ma anyunááál? :D

2009. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

5 éve tanulok spanyolul, és azért van mondat vagy tagmondat elején is felkiáltó vagy kérdő mondat, hogy tudd, hogyan kell hangsúlyoznod, hogy tudd, ott kezdődik a kérdés.

Ez mondjuk még mindig jobb, mint ahol mondat végén sincs kérdőjel, mert vannak ilyen nyelvek, pl. az ajmara Bolíviában.

2009. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy sokkal logikusabb. Nézz meg egy német mondatot (ami lehet egy fél oldal is), aminek a legvégén van az ige... mire eljutsz oda, hogy kiderül, hogy kérdés, rájössz, hogy az elejétől fogva rossz hangsúlyt használtál.
2013. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!