Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szülőfalvamat hogy mondják...

Szülőfalvamat hogy mondják angolul?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szülőváros - Hometown, Szülőföld - Homeland. Így, hogy "szülőfalu" nem akadtam rá, a falu szó angol megfelelője a village. Elképzelhető, hogy egy angol anyanyelvű talán nem is értené úgy ezt a kifejezést (ha pl. körbeírnád neki), ahogy pl. mi, mert talán nem annyira jellemző náluk ez a valamennyire sajátos jelentéstartalommal bíró szóösszetétel, mint nálunk a magyarban, talán ezért is nincs rá az angolban külön megfelelő, vagy csak én nem találtam. Talán a Homevillage vagy Home village lehetne esetleg, de ez már csupán találgatás, nem vagyok nyelvész, és az angol se a kifejezett erősségem. Egy a nyelvet jól ismerő embertől kéne ezt megkérdezni. Remélem azért valamennyire segíthettem.
2011. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy megeshet, hogy félreértettem a kérdést. A te szülőfalvad elnevezésére gondolsz?
2011. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az enyémre, ahol felnőttem, amit annak tartok.Köszi az eddigieket!
2011. jan. 4. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Hometown.
2011. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Igen az enyémre, ahol felnőttem, amit annak tartok.Köszi az eddigieket!" - Tehát a szülőfalvad, pl. Nagykerekinek az angol elnevezésére vagy kíváncsi?
2011. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hometown, ott nincs ekkora eltérés, hogy mit neveznek városnak meg falunak (az USA-ban van olyan település, ahol hatan laknak, de city státuszú), de ha mindenképpen akarod, hogy benne legyen, hogy falu, akkor a "native village" tökéletes (van egy kis népies íze, de végül is magyarul is :)
2011. jan. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Berettyoujfalu
2011. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!