Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Pontosan melyik év melyik...

Pontosan melyik év melyik hónapjától van Szlovákia?

Figyelt kérdés

Láttam az egyik boltban 'Idősebb vagyok mint Szlovákia' feliratú pólót, de sajnos nem tudtam "értékelni" a poént, mivel nem tudom, hogy pontosan mióta van Szlovákia.

Valaki felvilágosítana?:)


2011. jan. 16. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
szia, ez a..... állam v. minek nevezzem 1993.1.1-jén alapult meg
2011. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

A ma is létező szlovák állam hivatalosan 1991. január 1-én született meg.

Viszont de jure létezett már egy szlovák állam, amit 1939. március 13-án hoztak létre. Bár náci bábállam volt, de a jog a kettő között nem tesz különbséget.

Amúgy pedig akkor árulhatnának olyan pólókat is, hogy "idősebb vagyok, mint a Magyar Köztársaság", hiszen az is csak 1989. október 23. óta létezik. De mivel nem teszik, ez csak provokáció és sovinizmus.

2011. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Bocsánat! Elgépeltem. Nem 1991. január 1, hanem 1993. január 1.

De a válaszom többi részét továbbra is fenntartom. Az első válaszból pedig süt az a felfogás, amit az utolsó mondataimban írtam.

Nekem is fáj Trianon (ha erről van szó, márpedig miért ne erről lenne), de ennek nem az a megoldása, hogy gyűlölködünk és szidjuk egymást, mert abból mindenkinek csak kára származik, de leginkább azoknak, akiket ti (és mellesleg én is) meg akartok védeni, meg akartok "menteni". A szlovákiai magyaroknak.

2011. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

ezzel szerintem azt próbálják kifejezni, hogy de facto nincs olyan, h szlovák történelem, szlovák királyok, koronázási ékszerek, különböző legendák és mondák, amik a magyar történelemben nagy számmal megtalálhatók.


szóval ha így nézzük, akkor én büszkén felvennék egy olyan pólót, amin szerepel a fent említett felirat, mert én így értelmezem ezt a mondatot.

2011. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
A Magyar Köztársaság is csak 1989-ben jött létre... Ezt vajon tudják a pólót büszkén viselő emberek?
2011. jan. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

"de facto nincs olyan, h szlovák történelem"


Van. Csak épp az önálló történelem csak 70 év. (71, hogy ne kötözködhessetek.)

De pl. Ukrajnának, Fehéroroszországnak, vagy Koszovónak még ennyi sem.

Egy államot nem a történelme határoz meg. A szlovák népnek pedig igenis van történelme (bár tény, hogy az is csak 300 év, ellentétben a magyarok min. 1000 éves történetével), kultúrájuk, saját viseletük, népszokásaik, táncaik.

Szlovák korona és koronázási ékszerek még szép hogy nincsenek, mivel Szlovák Királyság sosem létezett. Amerikai koronázási ékszerek sincsenek, azt merd kétségbe vonni az USA államiságát!

Nem mintha olyan sokra tartanám Szlovákiát, de szerintem mindenkit megillet egy bizonyos fajta tisztelet, még akkor is, ha ő(k) kutyába se vesz(nek) minket. Mert ha ezt nem adjuk meg neki(k), akkor hogy várjuk el, hogy ő(k) megadja/megadják?

2011. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

"A Magyar Köztársaság is csak 1989-ben jött létre... Ezt vajon tudják a pólót büszkén viselő emberek?"

a 3. Magy.Közt. igen, de Magyarország attól még több mint ezer éve folyamatosan létezk.

2011. jan. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

"a 3. Magy.Közt. igen, de Magyarország attól még több mint ezer éve folyamatosan létezk."


Akkor Szlovákia is 92 éve folyamatosan. (Csak közben javarészt Csehszlovákia része volt, de Magyarország is az elmúlt 500 év java részében a Habsburg Birodalomé.)

2011. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 hollófernyiges ***** válasza:
36%
Magyarország is csak 1918 óta önálló, korábban Ausztria része volt háromszáz évig.
2011. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar államiság Szent István óta folyamatosan létezik, akkor is ha nem mindig volt független állam. Ugyanúgy, ahogyan pl. Csehország (Szent Vencel Koronájának országai), vagy Horvátország is létezik a X-XI. sz. óta.


Szlovák államról, sőt bármiféle szlovák közigazgatási, politikai egységről azonban egyltalán nem beszélhetünk 1918 előtt. Az első független szlovák állam csak 1939. március 14-én született meg.


A szlovák nép és irodalmi nyelv kialakulása is csak nagyjából a 17-18. századra tehető.

2011. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!