Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német a világ kb hanyadik...

A német a világ kb hanyadik legfontosabb nyelve?

Figyelt kérdés

mert ugye Európában vezető szerepe az vitathatatlan, de ez mennyire hat ki a világra?

azt olvastam, hogy az USA-ban egyre népszerűbb idegen nyelv


2011. jan. 20. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Olyan listát nem igazán lehet fölálltani, hogy a világon melyik a legfontosabb nyelv(az angol után), de biztos fontos, mert Németország is fontos, főleg ugye Európában.
2011. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Vegyük inkább úgy, hogy leghasznosabb.

1. Angol

2. Spanyol

3. Német

4. Francia

5. Orosz



én legalábbis így gondolom.

2011. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
0%

Európa vezető szerepe???

inkább Kína

németet Németország és Ausztrián kívül sehol nem beszélik!

Szerintem a legfontosabb az angol. Európába lehet hogy a német a második legfontosabb de világszintem szerintem a kínai, spanyol és még talán az orosz meg az arab megelőzi.

(Mondjuk nálam a legjobban gyűlölt nyelv a német)

2011. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Második: Én a németet tenném inkább a második helyre, harmadikra a franciát, aztán az orosz és a spanyol.
2011. jan. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
22%
bocs elolvastam! igen Európába fontos!
2011. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a spanyol miért a második legfontosabb? csak azért, mert sokan beszélik? az önmagában semmi, ugyanis a spanyol nyelvű országok gazdaságilag nullák :D
2011. jan. 20. 20:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Európában a német 2. az angol mögött, ez egyértelmű.


Világszinten már kicsit trükkös kérdés, mert igazából a "mennyire fontos egy nyelv világszerte" az két dolgot jelenthet. Vagy azt, hogy melyik nyelvet érdemes megtanulnia egy mexikóinak/japánnak/indiainak, vagy azt, hogy ha én várhatóan 20 különböző helyen töltöm a köv. 5 évet, akkor melyik nyelvet érdemes tudnom.


Az utóbbi verziónál értelemszerűen ha Európán kívül vagyok, akkor az orosz, francia és spanyol jelentősége nő meg. Az előbbinél pedig a németé, pl. egy indiai számára nagy karrierlehetőség Németországba menni informatikusnak, és ha tud németül, előnyben lesz a csak angolul tudó többi indiaival szemben.


Azt persze érdemes szem előtt tartani, hogy Európa a legfontosabb kontinens, tehát ami Európában fontos, az világszinten is az.


Én azt mondanám, hogy világszinten az első ötben az angol, francia, német, spanyol és orosz van. Hogy ezen belül mi a pontos sorrend, az a helytől és szakterülettől függ.

2011. jan. 21. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Európában:

1. angol

2. francia

3. német,

utána spanyol, olasz - de nyomul az orosz, és mire ezt leírom, már előrébb lesz... :-)

2011. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A 2. legfontosabb nyelvnek mondanám.

1. - angol, ez egyértelmű.

2. - német,a környező országokban (Ausztria, No., Svájc, Belgium, Luxemburg, Lichenstein) fontos nyelv, az EU törvénykezési nyelvként használja, mert nagyon pontos megfogalmazásokat ad. A műszaki tudományokban vagy természettudományban is fontos.

3. - francia, nagy ország, és nincs az az isten, amiért idegen nyelven szólalnának meg bárhol is.

2011. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
A világban bizony nem 2. a német, sokkal hátrébb van! Ha a nagyobbakat ill. fontosabbakat sorolom: angol, spanyol, kínai, japán, orosz, francia, arab, hindi - így akkor legfeljebb a 9. hely körül lesz a német. De inkább még hátrébb...
2011. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!