Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek! Van valami jó...

Németesek! Van valami jó módszer a HATÉKONY szótanulásra?

Figyelt kérdés

Milyen módszerekkel tanuljátok a szavakat? Nekem a legtöbb problémám az igékkel van. Főként, amikor csak egy igekötő különbözteti meg a szavakat, de a jelentésük nagyon eltér egymástól.


- A különböző színnel írom a névelőt módszer nem jön be, nem vagyok vizuális típus.

- Az a módszer sem működik, hogy sokszor írom le a szót és majd megjegyzem, mert írásnál a betűk sorrendjére összpontosítok. (nekem ez egy problémás terület, ezért sem tanultam az iskolában ynelveket)

- Fordíts szöveget, szótározd ki módszer sem jó, mert nekem egy évezred elolvasni és kikeresgélni. Ha valaki felolvassa nekem, az más, úgy hamar rájövök, hogy tulajdonképpen ismerem a szavakat. ;)

- letakarom az egyik oszlopot és mondom sem jött be sajnos. Órákig szenvedek 10 szóval is.


Igazából abból élek, amit hallok magam körül németül. De ez elég kevés témára szűkül.

Oké, hogy értem az időjárás jelentést, gond nélkül kérek bármit a büfében, tudok a munkahelyemen a termeléssel kapcsolatban kommunikálni és pontosan tudom ki kit beszél ki, de azért szeretnék más témákban is jártas lenni.

(tévé annyira nem jön be, legalább is ami nálunk fogható csatorna, azon csak gagyi sorozatok mennek, ami még magyarul sem kötne le)


A másik problémám, hogy hiába értem, amit németül beszélnek körülöttem, ha nekem kell megfogalmazni a gondolatomat, már nem jutnak eszembe ugyanezek az ismerős szavak. Ezt hogyan lehetne megoldani?


2011. jan. 24. 12:38
 1/7 anonim válasza:

Az igék esetében én egy példamondattal együtt tanulom meg. Sokkal jobban megmarad.


Ne ragaszkodj a tökéletes fordításhoz, csak stresszel, inkább mondd el, ahogyan tudod, más szavakkal.

2011. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%
Bocs, hogy írok, de nekem is ez a bajom és itt hátha válaszol neked valaki. Én még most ráadásul tanfolyamra is járok. De máshol nem használom a boltba is ha csak keresek valamit, de ez kevés. 2 hét mire megjegyzek 1 szót.
2011. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én csak fogtam és simán szóról szóra bemagoltam. más megoldás nincs.
2011. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy használd a szavakat, amiket megtanulsz...Bárhogy..keress valakit akivel beszélhetsz németül (vagy akár magadban is, én pl. történeteket találok ki magamban). Megérteni és magad megfogalmazni eltérő késég és általában a megértés sokkal egyszerűbb, mint használni. Másrészt, magolni is kell, nincs nagyon csoda módszer, persze, ha elég sok németet hallgatsz akkor előbb-utóbb megérted a névkötők "jelentését" és az ige és igekötő jelentéséből összefogod tudni rakni az új ige jelentését is anélkül, hogy azt előzőleg ismerted volna. (Legalábbis általában és elméletileg).
2011. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Énekeltem és rajzoltam8a jelentését mellérajzoltam) dallam, és hangzás alapján választottam ki a névelőket. Felmondtam magnóra, visszajátszottam, illetve írtam, addig míg meg nem tanultam.
2011. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azt hiszem, a szavak mondatokba foglalása jó ötlet. Hiszen minél viccesebb, érdekesebb szövegkörnyezetben hallok egy szót, annál inkább megmarad. ;)


És a történetek kitalálása is jó dolog. Én eddig a nyelvtant gyakoroltam így.

Pl. sich igéknél szépen mondtam magamban németül reggel, hogy most megmosom a fogam, most megfésülködök...stb.

És ezt minden reggel.

Vagy ha új nyelvtani dolgot kell megtanulnom, akkor mondom a mondatokat pl. egy adott kötőszóval, addig, míg nem rögzül teljesen.

2011. jan. 25. 08:50
 7/7 A kérdező kommentje:

23:09 - ez nagyon jó ötlet. Én suliban annak idején a verseket tanultam rajzolással. A mai napig ha pl. fel kell idéznem a "Szeptember végén" című verset, a gagyi rajzaim jutnak eszembe, és arról "olvasom ki" a szavakat.


A névelőket nekem is hangzás alapján könnyebb tanulni. Ha le kell írnom a szót, sokat gondolkodom, de ha kimondom, akkor valahogy jön a névelő is.

2011. jan. 25. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!