Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok elolvasásra angol felsőfokúra? (irodalom és nyelvkönyv)

Figyelt kérdés

Főleg szakkönyveket és irodalmi műveket ajánlhatnátok.

Pl. most veszem meg Csíkszentmihályi Mihálytól a Flow című könyvet, ami segít egy kicsit a pszichológiai témákban.

De milyen könyvek vannak környezetvédelemről, orvostudományról, stb., ami segíthet? Leginkább attól tartok, hogy nem jut eszembe semmi értelmes a szóbelin :S Nagyobb biztonságban érzem magam, ha előtte angolul olvasok a felmerülhető témákról.

(Egyébként még sohasem nyelvvizsgáztam - csak még általánosban német alapfokra elküldött minket a tanár, hogy bizonyítsa az érdemeit -, ezért kérek segítséget...)

Most tavasszal csinálom meg a középfokot, de utána nemsokára be kell vállalnom a felsőt is, egyikre sem akarok elmenni úgy, hogy hozzá sem tudok szagolni a témákhoz.


Ha valakinek van olyan nyelvkönyve, amelyik nagy segítség volt számára a felsőfokhoz, azt is megírhatná :)


Hálásan köszönöm a segítséget!


2011. febr. 1. 18:13
 1/4 Lézer Anton ***** válasza:

Nyelvtanhoz én az Advanced Grammar in Use-t javasolnám.


Irodalomhoz: passz.

Attól is függ, melyik helyre mész nyelvvizsgázni. Szakterületeken az angol wikipedia is megfelelő lehet. Az aktuálpolitikában pedig újságok, online hírportálok is segítséget jelenthetnek.

2011. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) A nyelvkönyvet megnézem. :)

A környezetvédelmi témákat wikiről gyűjtögettem már korábban, csaak nem tudom, mennyire megbízható.

2011. febr. 2. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen könyv, hogy 1000 kérdés 1000 válasz angol nyelvből. Ebből van közép és felsőfokú is.

Ebben van mindenféle téma, környezetvédelem, politika is.

2011. febr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz, ez például eszembe se jutott :)
2011. febr. 4. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!