Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a helyes? A "v@n...

Melyik a helyes? A "v@n akinek", vagy "valakinek"?

Figyelt kérdés
(Bocs hogy így írtam, ki, de máshogy nem engedte....) Sokszor látom, hogy "valakinek ez jó" de nekem mindig úgy lett volna logikus, hogy "van akinek ez jó". Gyenge példa de értitek mire gondolok... Én vagyok buta, hogy olyan furának tűnik ez a "valakinekezés"?
2011. okt. 17. 00:31
 1/5 bánomisén ***** válasza:
70%
Valakinek ez szimpatikus, van (olyan), akinek a másik. Szerintem teljesen egyénfüggő, ki melyiket használja.
2011. okt. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A jelentésbeli különbség az, hogy a "van, akinek" (igen, vesszővel) azt jelenti ki, hogy létezik olyan személy, akire igaz az, hogy jó, míg a valakinek esetében azt jelented ki, hogy jó.
2011. okt. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző írta.

Pl.: varrtam egy ruhát, csak úgy.

Valakinek biztos jó, mert valószínűleg van olyan ember, akinek ilyen a mérete.


Van, akinek jó. Már többen felpróbálták, és voltak olyanok, akiknek jó volt.

2011. okt. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, a "van, akinek" és a "valakinek" két különböző jelentésű szó/kifejezés.
2011. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. okt. 17. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!