Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelvet hogy hallják...

A magyar nyelvet hogy hallják a külföldiek?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvastam, hogy a magyar nyelv különlegesen(Mitől?) És, hogy szépen cseng.


Szerintetek?


2011. márc. 2. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Külföldi kommentekből azt sikerült kiolvasnom, hogy nagyon hülyén cseng szerintük. Bár tény, hogy eme kommentek nagyrésze amerikai volt, róluk meg tudjuk milyen szellemi színvonalon vannak...
2011. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
18%
szépen maximum nektek cseng...úgy hallottam amikor először magyarul beszéltek hozzám csak azt hallottam hogy e-e-e-rtkgesk .. rengeteg e és magánhangzó egymás mellett és ütik egymást , nekem nem tetszik :)
2011. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Én Angliában élek,és dolgozom..Több nemzetiségű kollégám van,és már beszéltünk erről hogy ki hogy hallja másnak az anyanyelvét amit nem ért..

A brazilok szerint mekegek..A lengyel szerint olyan mintha állandóan káromkodnék,és hadarnék..Az angolok szerint is mekegésnek hangzik,és ők meg is szokták kérdezni,hogy tudok-e szlovákul vagy lengyelül mert hasonlít rá.legalábbis ők így hallják..A török kollégám sok szót felismer amit ők is használnak(kicsit másképp ejtve) de szerinte is gyorsan mekegünk mint a kecskék..A legtöbb kollégámnak túl bonyolult,túl nehéznek tűnik a nyelvünk..Nem igazán tartják dallamosnak vagy szépnek..Inkább erősnek(főleg hogy az R betűt is pörgetjük a nyelvünkkel akárcsak az arabok)és kicsit durvának hallják..Tény és való hogy nagyon nehezen tanulható nyelvnek tartják..

(azon még mai napig is jót nevetnek,és persze ezt meg is tanulták hogy a popcorn magyarul pattogatott kukorica...ahogy az egyik kollégám mondja.tratratrrataatarttata)

2011. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:DD


ez tényleg így van

én egyszer próbáltam úgy hallgatni a magyart a híradóban mintha külföldi lennék.. pár mp-re sikerült is ezt elérnem de nagyon furcsán hangzott úgy nekem sem tetszett annyira:D vicces volt.


igen az R betű meg a sok magánghangzó..tényleg elég erőteljes és férfias a nyelvünk.

2011. márc. 2. 16:56
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egy kulfoldi nem annyira tartja kulonlegesnek a magyar nyelvet, mint azt a magyarok szeretnek gondolni, persze embere valogatja. Legtobbszor, mikor azt mondjak, hogy kulonleges, ugy ertik, hogy furcsa, szokatlan. Valoban nagyon szokatlan hangzasu nyelv, amihez nincs hasonlatos, de a kulonleges, szep jelzok mast takarnak. Nem hiszem, hogy olyan kellemes hangzasa lenne szamukra. En is kulfoldon elek es meg senki nem mondta, hogy milyen szep nyelv, inkabb azt, hogy erdekes, furcsa vagy kerdeztek, hogy oroszul beszelek-e eppen.


Szamomra az a meglepo, hogy rengeteg magyar nyelvvel kapcsolatos kulfoldi oldalon megjelennek a magyar kommentelok, hogy a magyar a vilag legszebb es legnehezebb nyelve. Keress ra pl. angolul arra, hogy a vilag legnehezebb nyelvei. Nincs olyan oldal, ahol ne lenne magyar beiro.


Ez a "magyar nyelv a legkulonlegesebb" szoveg olyan, mint a "magyar lanyok a legszebbek a vilagon". De azert jo latni, hogy valamiben pozitivan is tudnak gondolkodni a magyar emberek akkor is, ha ezeket inkabb kisebbsegi komplexus generalja es masok lenezese a vege.

2011. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Hallanád két pakisztáni beszélgetését..Mintha veszekednének..Egymás szavába vágva csak ezt hallod..

"bbbrrrrrrreeeeeeeebbbbreoeebbbbbbberreeeeeeeeeeeebreebebberrrrrrrrrrreeeeeeeeeeee" kábé ennyi...olyan gyorsan műbeszélnek,hogy mondanakegy ilyet hogy brreerre ami azt jelenti a nyelvükön,hogy ma este hazamegyek és főzök egy kis csirkét,mert nagyon szereti a család... :)

2011. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:12


ez igen:DD ezzel azt akarod mondani, hogy a mi nyelvünk is kb így hallatszik??:D

2011. márc. 2. 17:16
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:00

Tudtam, hogy lesz ilyen válasz, csakhogy egyáltalán nem erről szólt a kérdés...


Kérdező:

Egy koreai ismerősöm tanult meg rendesen magyarul és németül. Szerinte a német sokkal nehezebb a magyarnál, de fele ennyire különleges. Hogy ezt pontosan mire értette, nem kérdeztem meg :)

2011. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
Utolso: Mi a gond a valaszommal? A temaba vag, mivel kulfoldon elek, kulfoldiek vesznek korul. A te valaszodban fele annyi tartalom sem volt, mint az enyemben, mar ne is haragudj...mi nem volt a kerdes?? Magyarazd mar el!
2011. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

a pakisztáni hozzászóló juttatta eszembe, hogy nekem iráni ismerőseim vannak, és volt olyan hogy náluk voltam, de épp nem egy helyiségben velük. úgy kiabáltak, azt hittem egymásnak esnek, nem mertem a konyhába menni, épp ott voltak. de aztán szép halkan hozzám is szóltak.

egyébként teljesen normális családi életet éltek akkor is, csak a saját nyelvükön hangosan beszélnek, amikor magyarra váltanak, akkor meg lehalkítanak

holnap meg is kérdezem tőlük, milyen volt először a nyelvünket hallgatni, elkezdett engem is érdekelni

2011. márc. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!