Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A külföldiek gyors vagy...

A külföldiek gyors vagy inkább lassú hangzásúnak találják a magyar nyelvet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
szerintem angyon lassu monotomnak..én az olaszokat szeretem azok olyan jo oda csazttanosan beszélnek :D
2010. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
A magyar egy lassú tempójú nyelv. Amúgy egyáltalán nem monoton, mekegős nyelvnek szokták mondani, mert sok benne az e betű :D
2010. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért vannak, akik gyorsnak találják, mert hát azért hajlamosak vagyunk olykor hadarni is...nagyon sokan nem tudják megkülönböztetni a finntől...
2010. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lassú, hanem gépies, egyenletes hangzásúnak tartják egyes külföldiek, kb. mint ahogy egy beszédszintetizátor beszél. Ennek oka az, hogy a magyarban nincs nagy különbség a hangsúlyos és hangsúlytalan ejtés között, az ugyanis sem a magánhangzók hosszát, sem a hangzásuk minőségét általában nem befolyásolja. Ezért a magyar beszéd egyenletesnek hangzik mondjuk a spanyolhoz képest. A magyar akcentus is a hangsúlyozásról ismerhető fel.
2010. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

A francia tanárnőm mesélte régen, hogy ő Olaszországban megkapta azt is, hogy a magyar úgy hangzik, mint az öreg papok mormogása. Ezzel nyilván a monotonitásra, hangsújytalanságra céloztak.


Egy fölmérés szerint a külföldiek sokkal több "szóközt" hallanak a magyar beszédben, mint amennyi van. Ez alapján gyors nem lehet. És szerintem sem az.


Egy ismerősöm egy nemzetközi rendezvényen vett rész valamelyik skandináv országban (talán Svédben) a csoportjával. Minden csoporthoz tartozott egy tolmács, aki fordította az előadást. A szünetben többen odamentek hozzájuk, hogy árulják már el, hogy honnan jöttek, mert ők nem jutottak dűlőre. Arra tippeltek, hogy törökök, de az nem lehet, mert világos volt a bőrük, akadt szőke és kék szemű is köztük. Szerintem a török egy normál sebességű nyelv, valószínű, hogy a magyarról is ezt gondolják.

2010. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolso,

Eleg ignorans megfigyeles volt a tobbi csoporttol.

A torokok, de meg az olaszok kozott is van szoke, kek szemu.

2010. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

FromOz:


Azért a magyarok "világosabbak" összességében, míg az olaszok és a törökök épp ellenkezőleg! (Nem szeretnék rasszistának tűnni, de hát vannak látható különbségek.)


Úgy mesélték nekem, hogy hangzás alapján csak a török jött szóba, az olasz semmiképp. :) Ránézésre pedig kiesett a török, mert több volt a szőke és világos bőrű ember, mint egy mediterrán vidéken élő nép között. És ott álltak egyéb tipp nélkül tanácstalanul.

2010. aug. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!