Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az helyes, ha a "tele van a...

Az helyes, ha a "tele van a tököm" kifejezést németre úgy fordítom, hogy "mein Kürbis ist zu alle"?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 02:40
 1/6 anonim válasza:
95%

Szerintem megkérdezik: wie verstehst du das?

Azután magyarázkodhatsz.

Vagy azt mondod, hogy: mein Hoden ist voll, és legfeljebb megjegyzik, hogy neveletlen vagy, és többé nem hívnak meg.

A teli van a tököm kifejezésre max a mein Nase ist voll szófordulatot tudom ajánlani. Ők is ezt használják.

2011. márc. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Sok magyar kifejezést nem lehet pontosan lefordítani külföldi nyelvekre. Egy amerikai barátommal beszélgettem pár hete, és írtam neki hogy "ízléstelenek az osztálytársaim", és véletlenül úgy írtam, hogy "My classmates are so tasteless". Aztán fél óráig magyarázkodtam, mert nem értette, mi akar lenni a "tasteless"...


Szóval óvatosan fordítgassuk a kifejezéseket, lehet, hogy magyar logikával nézve értelmesek, de a németek valószínűleg csodálkozni fognak az egészen.

2011. márc. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
A kürbis szot eleve a növenyre hasznäljäk. Ezzel a mondattal nem mennek semmire, az elsö jol irta,illetve hozzä tennem,hogy a :"jaja" szot a "nyald ki a seggem" -re ertik, szoval, csinjän kell bänni a szavakkal.
2011. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az "Ich habe die Nase voll." mellett az "Ich habe die Schnauze voll." még egy lehetséges változat.
2011. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 4. 17:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt is mondják

"Tele van a hócipőm"

2016. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!