Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen esetekben használjak...

Milyen esetekben használjak az angolban az "of" elöljáró szót?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
49%
Az of a birtokviszony kifejezése az 's mellett. 's-t használj akkor, ha a birtokos személy, állat, idő-, mérték- stb. kifejezésekben és megszilárdult kif.-ben. Of-ot használj minden más, fent nem említett esetben (pl tárgyaknál, stb.) Ha többszörös birtokviszony van, of-ot annyiszor használhatsz, ahányszor akarsz, de 's csak egyszer legyen a mondatban, pl: Mari néni férje sógorának pipájának karimája: The brim of the pipe of the brother-in-law of Aunt Mary's husband. (a mondatot a 79 apróság angol nyelvből c. könyvből vettem)
2011. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Rengetegféleképpen lehet használni a birtokviszonyon kívül is. Egy normális tankönyv szerintem felsorolja ezeket.


Bizonyos mennyiség valamiBŐL:

A bottle of wine = egy üveg bor.


Hallani, gondolni stb. valamiRŐL / valamiRE:

I've never heard of it = Sosem hallottam róla.

I've never thought of it = Sose gondoltam erre.

Speaking of prices, what about petrol? = Ha már árakról beszélünk, mi van az üzemanyaggal?


Valaki valahonnan jött:

John of Salisbury = Salisbury-i János (név)

Mr. Smith, of London, was here. = A londoni Smith úr volt itt.

Mr. Smith, of General Electric, said that... = Smith úr a GE-től azt mondta...


fear of darkness = félelem a sötétTŐL.


Stb. stb.


Mindig az a lényeg, hogy "of X" valamilyen X-ből, X-ről, X-től eljövő mozgást vagy információáramlást vagy függést jelent.

2011. márc. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!