Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban a "will" szót...

Az angolban a "will" szót mire használják?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Akkor kell használni, ha valami nem biztos, és jövőre utal.

Általában ezek a bevezető szavai

-I hope

-I think

-I suspect

-I bet

-I guess

stb-stb

2011. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ kiegészíteném azzal, hogy ezen kívül még egy udvarias felszólító forma.

Pl. "Will you sit down, please?"

Azaz: Volnál szíves leülni?/Ülj le kérlek.

2011. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. júl. 31. 11:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A will még jelent akaratot is, és végrendeletet, tudtommal. ezek is eléggé hétköznapiak.
2011. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Mekkora marhaságot írt az első!

Mi köze a bizonytalanságnak vagy az I think-nek a will-hez? Semmi!


A will leggyakrabban egyszerű jövő időt fejez ki.

I will travel tomorrow = Holnap fogok utazni.

2011. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyébként én sem értetem,csak nem akartam kötekedni!

2011. júl. 31. 11:41
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért amit az első írt, az nem egy "marhaság". A "will"-t akkor használjuk, amikor nem egy teljes bizonyossággal megtörténő dologról van szó.

Ha kint vagy az utcán, villámlik, dörög az ég, fekete felhők vannak a fejed felett, akkor azt mondod, "It's going to rain." mert akkor már tuti, hogy esni fog. Tehát nem a "will"-t.

2011. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az első úgy értette, hogy a jövőben a cselekmények nem biztos, hogy be fognak következni, nem olyan mint a "be going to", vagy amikor a folyamatos jelenidőt használod a közeljövőben bekövetkező események, cselekvések, történések használatára, így már nem is olyan "marhaság". Pl. I will see the dentist. Vagy I'm going to see the dentist. Az első esetben nem biztos, hogy elmegyek a fogorvoshoz, a második esetben már biztos megyek.
2011. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

- most döntöttél el vmit (I'll choose this one)

- megígérsz vmit (I promise, I will., házasságkötéskor :D)

- ragaszkodsz vmihez (You WILL do your homework - IGENIS meg fogod csinálni a házidat!)

- Will you do it for me? (udvarias kérés)

- Will you be doing the shopping ? (még udvariasabb kérés)

csak a teljesség igénye nélkül...

szóval rengeteg mindenre használható, de alapban jövő idő kifejezésére (szemben a going to-val és a folyamatos jelennel, ilyenkor nem előre eldöntött, megtervezett, hanem általában a helyszínen dől el...)

A think, believe... igaz abból a szempontból, hogy amikor alapban a beszélő saját véleményéről van szó, valóban will-t használunk (I think UTE will win the match.)

DE!!! bizony think után is jöhet 'going to', pl: I think I'm going to faint!=Menten elájulok!, going to-t kell használni, mert az elájulás nem akaratlagos cselekvés, a beszélőnek nincs ráhatása (ugyanúgy mint It's going to rain, ha már látod az esőfelhőket, és lóg az eső lába...)

Szóval eléggé sokmindentől függ, hogy éppen mit használsz...

2011. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"I will see the dentist. Vagy I'm going to see the dentist. Az első esetben nem biztos, hogy elmegyek a fogorvoshoz, a második esetben már biztos megyek."


Hmmm. A második eset szerintem nem azt jelenti, hogy biztos megyek, hanem hogy el szándékozom menni az a fogorvoshoz. Legalábbis én így tanultam. És az első jelenti azt, hogy el fogok menni, mindenféle bizonytalanság nélkül.

2011. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!