Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen angol szóban van ő hang?

Milyen angol szóban van ő hang?

Figyelt kérdés
el szeretném magyarázni egy angolnak hogy kell kiejteni, de nem tudok példát :D
2011. márc. 25. 18:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

"pont a legegyszerűbbet nem írtátok...HER"


- Abban sincs 'ő' hang.

2011. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%
19:27 akkor hogy mondod? mert én hör-nek.
2011. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Akkor rosszul mondod. Én schwaval ejtem (vagy legalábbis próbálom ejteni), nem 'ő'-vel. Hasonlít rá, de akkor sem az.
2011. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
mother, father, circle...
2011. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:39


és ha azt a "schwa"-t le kéne írni, melyik betűt nyomnád? ne játszd már itt az agyad, nem vagy angol, csak szeretnél az lenni

a 'her' teljesen jó példa rá, de te azért kössél csak bele

2011. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
Girl, Earl Grey
2011. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
én is kiváncsi lennék a schwa-t hogy ejtenéd ki vagymiaz vagymi :D
2011. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
am tényleg nem pont ö-nek ejtik a her-t de sztem az a legközelebb álló hang hozzá szal lehet h nem pont ugyanaz de nincs jobb...
2011. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
45%

Teljesen igaza van a nemtudomhányórás hozzászólónak, ö hangot az angolok nem ejtenek.

[link]

Ezt érdemes megnézni, hányféle fonéma kapcsolódik egy betűhöz. Attól még, hogy sokan képesek kimondani, hogy hiör, a szót helyesen nem úgy kell ejteni.


Kérdező: szerintem ne angol szavakkal próbálkozz, max. a her lehet jó, az eléggé hasonlít. Inkább csak magát a hangot mutasd és próbálja utánozni, több eredményre juttok.

De élő beszédben valószínűleg akkor sem tudja majd használni, az ember felnőttként nem nagyon tanul meg új hangokat képezni.

2011. márc. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"és ha azt a "schwa"-t le kéne írni, melyik betűt nyomnád? ne játszd már itt az agyad, nem vagy angol, csak szeretnél az lenni

a 'her' teljesen jó példa rá, de te azért kössél csak bele"


- Tehát csak olyan hang létezik / lehet kimondani, amelyet le tudok ütni a billentyűzeten? Nem játszom az agyam, még akkor sem, ha tanultam angol fonológiát, de ez sem kell ahhoz, hogy az ember tudja a különbséget. Csupán egy jó angol-magyar szótár-

2011. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!