Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy külföldinek tetszik a...

Egy külföldinek tetszik a magyar nyelv hangzása?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
"egynek" biztos :)
2009. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
nálunk a cod2 teambe hollandok és angolok vannak:D nem tudom, hogy hogy hangzik nekik, de értik rendesen:D a k..va anyád-at le tudják írni ékezet nélkül:D
2009. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Akikkel én beszélgettem, érdkesnek tartották. Kettőt ismerek, aki megtanulta, egy spanyol újságíró,(magyar szakra járt az egyetemen, semmi leszármazás, vagy magyar ős) és egy amerikai fiú egy magyar feleség kedvéért(szintén semmi ős). Többen mondták, hogy szeretik hallgatni amikor egymás között beszélnek a magyarok ezen a különös nyelven. Olyan is volt viszont, aki durvának tartotta az "Erzsébet" névben zs hangzót, az "Elizabeth"-hez képest.
2009. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy mondanám, hogy különleges hangzásúnak tartják. Szerintem nem tartják a világ legszebb nyelvének, mert tele van kemény hangokkal (k, zs, mély magánhangzók stb), szóval szerintem egy külföldinek érdekesen hangzik, nem csúnyán, de nem is olyan szépen. De ez szubjektív...kinek mi a szép. Van, aki a spanyolra azt mondja, hogy szép, a másik meg, hogy nem az.
2009. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Akikkel én beszéltem, azok általában "érdekesnek" tartják, nem kimondottan szépnek. Azt is szokták mondani, mintha valami ázsiai nyelv lenne... Sajnos a magyar nem igazán dallamos nyelv, pl. az olaszhoz képest. Egyébként meg ismerek jó pár olyan embert, akik külföldi létükre nagyon jól beszélnek magyarul, pedig se nem magyar származásúak, sem házastárs, vagy más kapcsolatuk miatt tanulták meg. Még csak nem is Magyarországon élnek...


Többen mondták azt is, hogy számukra hihetetlen, hogy európai nyelv, mert a szavak egyáltalán semmilyen európai nyelvre sem hasonlítanak.


Hangzásra egy nagyon aranyos megjegyzés (egy francia követte el, amikor magyar beszédet hallott): "mintha kövek gurulnának a hegyoldalon". Hát, tényleg nem egy madárcsicsergés a magyar nyelv...

2009. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
84%
Hollandiaban elek, a baratom holland, es tetszik neki a magyar nyelv... nekem meg az, ahogy o kiejti... es igen... az anyad, anyam, hulye paraszt... ezek voltak az elso szavak amiket megtanult... :) Hajra magyarok...
2009. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
78%
azért hangzik a magyar nyelv nem európainak, mert nem az. az urál környékéről, ázsiából jöttünk.a nyelvünk meg nem változott olyan sokat.
2009. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
87%

szia!


nem rég volt a tv-ben hogy megkérdeztek pár külföldit milyen a magyar nyelv szerintük és volt aki azt mondta hoy egy küköt sem ért de nagyon dallamosnak hallja

( bocsi a helyesírási hibákért nem az erősségem :S )

2009. okt. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
65%
bocsi javítok kukot
2009. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Hali


Én úgy vettem észre ,hogy ha online írok valahol magyarul ahol mások is látják külföldről akkor azt hiszik viccelek néha beírnak blabla szöveget mert viccnek hiszik ,de amikor elmondom nekik ,hogy ennek jelentése is van akkor általában le vannak hűlve.Jah meg az is fura pl angoloknak vagy amerikaiaknak ,hogy van ékezet a betűkben és halvány gőzük sincs ,hogy kell kiejteni.


Hangzásról annyit ,hogy ez függ attól ,hogy hol haljak mert ha józsi bácsit akkor szép tájszólással dallamos ,de ha egy sima beszélgetést barát/barátnővel akkor nem igazán.


Egyébként a legtöbb külföldit érdekli a nyelv vagy ha más nem 1-1 szó.

2009. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!