Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megmondaná valaki, hogy...

Megmondaná valaki, hogy milyen kézirat ez?

Figyelt kérdés

Valószínűleg egy vékony aranylemezre írt szövegről van szó, ismeretlen nyelven, ismeretlen írásjelekkel, kora, eredete ismeretlen. Ha valaki tudja, meg tudná-e mondani esetleg azt is, hogy mit tartalmaz a szöveg? Erről van szó:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. ápr. 19. 02:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom elolvasni. Értékesíteni akarod?
2011. ápr. 19. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem arab!
2011. ápr. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rosszak a kepek. Lehet heber is.
2011. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
arab vagy perzsa...esetleg szanszkrit?
2011. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem aranylemeznek tűnik. Honnan a kép?


Az utolsó kép alapján lehet akár mongol is, bár elég rosszul látszik a rajzolat.


Lehet akár valami átverés is.

2011. jún. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Görögre tippelek, de nem tartom kizártnak, hogy valamilyen titkosírás. Az a baj, hogy nagyon rosszak a képek. Az valószínű, hogy nem hivatalos okmány, irat, mert ahhoz nem elég nagy és pecsét helyét sem látom rajta, azonkívül látszik, hogy rögtönözve vetették papírra. Három különböző írás van a képeken -a tieid?

Ha megnézed, látszik, hogy a papír jó állapotú; sárga, de ép. Az írás is sötét, mintha csak nemrég írták volna. Szerintem nem régibb háromszáz évesnél, illetve attól fölfelé akár a mai napig.

2011. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


A lap közepétől kicsit lejjebb.

Nekem kamunak tűnik.

2011. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a linket!
2011. júl. 1. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!