Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "I can tell because of the...

"I can tell because of the pictures, the Board of symptoms that you do not specify. " Külföldi orvos írta ezt a gerincröntgenemre. Mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

"Meg tudom allapitani a rontgen kepekbol, a tunetek tablazata, (szo szerint, de itt inkabb "tunetek terjedelmessege, szelsosege) amit Te nem reszletezel/nem hatarozol meg."

Kb. igy, de nem nagyon magyaros, az egesz mondat kellene, vagy a tobbi mondat is hozza.

2011. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ez a teljes levél


"

Thank you for your images, you have kindly sent. It appears on all recordings a slight asymmetry of your spine, not a true scoliosis is present.

I can tell because of the pictures, the Board of symptoms that you do not specify. Recommended would be a personal visit, if possible, or the sending of MRI images."

2011. ápr. 19. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Koszonet Onnek a kepek elkuldeseert. Az osszkep egy gyenge asszimetriat mutat a gerincen, de nem igazi, kifejlett scoliosis. Ezt biztosan meg tudom allapitani a kepekrol, mivel Onnek a tunetei nem esnek a scoliosis meghatarozasai ala.

Ajanlok, szemelyes konzultaciot, ha lehetseges, vagy MRI kepek elkuldeset.

2011. ápr. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, hogy lefordítottad. akkor ez jó hír számomra :)
2011. ápr. 21. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég barmul összerakott mondat ez :D

"I can tell because of the pictures, the Board of symptoms that you do not specify."


Lehet h FromOznak van igaza de én úgy értelmezném h blabla nem igazi, kifejlett scoliosis. Ezt a képek alapján mondom, mivel a (leírt) tünetek nem elég részletesek. Ajánlok egy személyes blablabla...


nekem inkább ez jön le belőle :S

2011. ápr. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, Utolso.

Mikor elolvastam a szoveget, ugy ereztem, hogy lehet hogy egy doki irta, de nem angol anyanyelvu. Nem akartam ideirni velemenyemet, mert ugye ki vagyok en. A "Board", szerintem egyaltalan nem ide valo szo, es meghozza nagy betuvel. Inkabb a "range" kifejezest hasznalnam, kis betuvel. Eleg szerencsetlen level, de vegul is kidolgoztuk, hogy kerdezonek nincs kifejlett Scoliosisa.

2011. ápr. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igazatok van, német írta. szerintem is elég furcsa az a boardos mondat
2011. ápr. 23. 12:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem doki osszekeverte, vagy nemetbol szoszerint angolba akarta irni,

tablazat - table, board-tabla

Szo szerint igy lenne ertetendo:

a tablazata a tuneteknek, amit Te nem reszletezel/ nem hatarozol meg.

Hat azt tudjuk, hogy nem helyes angol, de meg magyarul sem.

Lehet doki vagy titkarnoje ugy gondolta, hogy "broad range of symptoms", (those that your x-rays do not show) amik alatt az On tunetei nem jellemzok scoliosra.

Bocsi, muszaj volt tovabb vinnem, gondolkodni ezen, mert meg vagyok lepodve. Tuti, hogy ennek a dokinak is kellett vizsgazni nyelvekbol.

2011. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja a dokinak is vannak hiányosságai a nyelvet illetően :D Én valahogy úgy írtam volna, hogy "I can tell this by the pictures, because you didn't specify your symptoms."
2011. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ertem, mit mondasz, de en meg ugy latom/gondolom, hogy doki azt akarja irni, hogy a rontgen szerint nincsenek meg a tunetek amik kellenenek, hogy scoliosis-t allapitson meg. Nem a beteg tunetjei, vagy elmondott vagy sem tunetjei szerint.
2011. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!