Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki, aki angoltanár vagy...

Valaki, aki angoltanár vagy nyelvész segítene nekem?

Figyelt kérdés
Azt hiszem rájöttem valamire, bár lehet, hogy csak "vaklárma". Szokásom filmnézés közben lefordítani magamnak gondolatban spontán a szöveget, csak hogy folyamatosan felszínen tartsam a nyelvtudásomat. Elgondolkoztam most a "half an hour" kifejezésen. Miért kell oda a névelő? Azon gondolkodom, hogy nem lehet, hogy ez egy régi birtokos szerkezet maradványa? "Half of an hour"- "egy óra fele" -valószínűleg egy kezdő nyelvtanuló így ültetné át. Lehet, hogy elbújt benne egy birtokos szerkezet?
2011. máj. 1. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelzős, de nem birtokos szerkezet. Half an hour = a half hour. Csak az utóbbit nem mondják (elvileg, de Amerikában mondják azt is). A half hour nem keverendő a half-hourral, az utóbbi ugyanis nem egy fél órát jelent, hanem a félórákat: 12:30, 13:30, 14:30 stb. De úgyis keverik, úgyhogy a gyakorlatban mindegy.


Azért nem kell birtokos szerkezetnek bújkálnia itt, mert a half az főnév is, melléknév is, határozószó is, sőt, ige is volt régen.

2011. máj. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam. Én is kitaláltam erre egy magyarázatot, de nem tartom tudományosnak, mivel csak egy angol-nyelvészet szakos diák vagyok.

Szóval szerintem ugyanúgy működik, mint a once a week, twice a day etc. kifejezések, amik ugye azt jelentik, hogy a hétnek egy alkalmával, egy nap két alkalommal(két alkalmával) és így tovább. A half an hour pedig ilyen értelemben a egy óra felében, tehát fél órában. Persze ez így nagyon erőltetett, de magamat meggyőztem vele. :)

2011. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"once a week, twice a day etc"


Itt a once és a twice határozók.


Míg ezzel szemben a "half an hour"-ban a half jelző.

2011. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

09.27. 13.32

tök jogos! :)

2011. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!