Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán nyelben az imasen és...

Japán nyelben az imasen és imasu között mi a különbség?

Figyelt kérdés
A másik kérdésem, hogy egy sima bemutatkozást hogyan mondjak.. pl: Béla vagyok.
2011. máj. 12. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

1.) A két szó között az a különbség, hogy másképp végződnek.


2.) Ha Béla vagyok, akkor Japánban is úgy mondom, hogy " Béla " vagyok. Csak azért mert Japánban vagyok, még nem leszek "Zoltán "


:D

2011. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindkettö jelen vagy jövő idejűek.

Imasen az a tagadás, imasu pedig a kijelentés (minden masu-s ige, masen-nel fogja képezni a tagadását, illetve minden kijelentő masu-re fog végződni*)


*Természetesen csak jelen és jövő időben, illetve ez csak a tiszteletet mutató nyelvre igaz, barátok közt már más a helyzet. (akkor iru és inai lesz az imasu-ból).


(Watashi wa) NÉV desu.

A watashi wa-t (én) nem kell bele raknod, de bele is rakhatod, tőled függ.

Ez én nevem NÉV:

Watashi no namae wa NÉV desu.

NÉVnek hívnak:

NÉV to moushimasu.


Béla Japán megfelelője Bérá.


Imasu (avagy szótári alakjában: iru) a mozgó dolgokra használt létezést kifejező ige. De egy (mozgó) dolog/személy helyét és birtoklását is kifejezheti.

2011. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve az előző választ:

1. Mind a kettő egy mondat végződése. Imasu (van) - kijelentés, imasen - tagadás.


2. Watashi wa Bera des(u).

2011. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy mondat végződések nem teljesen igaz. Igék, és bár ilyen formában az ige alapvetően a mondat vége, azért nem feltétlenül (yo, no, ka mögé kerülhet), illetve lehet mellékmondatban is.
2011. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 13. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!