Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Emberek, akik először angolt,...

Emberek, akik először angolt, és aztán németet. Mennyi idő kellett mire sikerült helyesen ejteni németül a szavakat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Na, ez aztán egy jó magyaros megfogalmazás volt, elnézést, csak nagyon beleéltem magam a nyelvtanulásba:D
2011. máj. 20. 20:25
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Némettel jobb kezdeni és eleve nem fogod rosszul ejteni. Az angol csak bezavar... Minden betüt máshogy kell benne ejteni, fújj.
2011. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon szeretem mindkettőt, de a németet kb 5 éves tanulom, az angolt 4 éves de folyamatosabban, és a német szav között még most is vannak olyanok, amelyeket nehezen ejtek ki.:S
2011. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Én németül tanultam tizenakárhány évig. Két éve tanulok angolul, de most többet tudok, mint németből. Igaz, sok köszönhető a magántanár segítségének is. Szerintem egy szálat sem könnyebb mint a német, sőt eleinte nehéz volt átállni az angolos gondolkodásra. Valahogy először mindig németül ugrottak be a dolgok.
2011. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miután elkezdett tényleg érdekelni a német, utánaolvastam a kiejtésnek, hallgattam zenéket, stb., egész hamar ment.
2011. máj. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
47%

Egyáltalán semennyi, csak amíg megtanultam 1-2 apróságot, pl hogy szavak elején és közepén hogy ejtjük a st-t, vagy szó végén a g-t.

Én az sem értem, miért zavarna be az angol, mert akkor már inkább a magyar.

2011. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:
35%
Szerintem pláne angol után a német nagyon könnyű, csak vissza kell szokni a kicsit magyaros ejtésre. Max az kavarhat be ha van egy német szónak angol párja és az angol szerint ejted, arról meg vissza kell szokni, de kb. ennyi.
2011. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!