Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német - mit jelent az a szó,...

Német - mit jelent az a szó, hogy "Atzen"? Még egy kérdés alább.

Figyelt kérdés

És egy teljesen más jellegű kérdés: Azt lehet mondani, hogy relatív, de jól tudok németül. Van nyelvvizsgám is. A szüleim is szeretnének megtanulni. Kérik a segítségem, de nem tudom mivel és hogyan kedjem. Szerintem mindenképpen a nyelvtan alapjaival kéne, csak nem tudom hogyan. Ők -2 es szinten vannak! Volna valakinek valami tanácsa, tippje?


Előre is köszönöm!


2011. máj. 29. 01:38
 1/10 anonim ***** válasza:

falatozik, etet, csalétek...


umlauttal meg egészen mást jelent...

2011. máj. 29. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azt is jelenti h "marat"

(ige)


Sztem vegyél kezedbe egy könyvet, amiaz alapoktól kezdi a németet, és annak megfelelően kezd el te is magyarázni a dolgokat a szüleidnek!


v netről is nézheted, ott is van alapoktól némettanulás

2011. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

jah bocs a marat az az äzten

umlauttal:P

2011. máj. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*ätzen
2011. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amit mindenki maga tud tanulni: a szavak.

1. Itt segítened kell abban, hogy elmondod nekik, hogy minden főnévnél meg kell tanulni a névelőt, a birtokos eset végződését és a többes számot.

2. Az igéknél minden igénél meg kell tanulni: 1. a főnévi igenevet, 2. az ige jelen idejű alakját, 3. a präteritumot, 4. a perfektet (ezeknél célszerű az egyes szám harmadik személy)

Én az igéket kártyákra szoktam iratni, egyik oldalon magyarul, másik oldalon németül. A német oldalra később a vonzatokat is fel lehet arni. A tanulás kezdetén erre nincs szükség. Viszont példamondatokra annál inkább. (Egyik oldalon magyarul, másikon a megfelelőt németül) Az igéket u.i. minden nap kell tanulni. És a kártyák arra jók, hogy amit tud, azt az egyik csomagba rakjam, amit nem tud, azt a másikba, és az utóbbiakat még egy kicsit gyakorolja.

2011. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. Rögtön az elején a szórendet is el kell magyarázni, de csak a főmondatit, az egyeneset és a fordítottat, hogy kérdőmondatot is tudjanak képezni.

4. A kettős magánhangzók kiejtését ,s az "sp" és "st" ... kiejtését is a legelején kell begyakorolni.

2011. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És milyen formában tudok velük gyakorolni:

Csak nyelvtan nem jó, mert akkor nem lesz sikerélményük. Valamilyen tankönyv nyilván kell.

Az abban lévő szavakat gyakoroltasd velük rövid-majd egyre hosszabb mondatokban. Pl.: mondasz magyarul mondatokat az adott szavakkal, és a szüleid lefordítják németre.

Egy másik gyakorlási mód: felteszel nekik rövid kérdőmondatokat, és ők válaszolnak rá. Aztán ők kérdeznek, és te válaszolsz.

Megtanítod a hét napjait, az óraidőt, néhány helyhatározót, időhatározót, az országneveket, (hova, hol, honnan)

Még egyszer felhívom a figyelmedet arra, hogy az igéknél mindig az említett négy alakot kell megtanulni, a legelső igétől kezdve.

Ez azért fontos, mert a tankönyvek egy éven át csak a jelenidővel foglalkoznak, és így egy évi tanulás után a tnyelvtanuló nem tudja megmondani, hogy tegnap nem voltam itthon.

Ez az egyik érvem. A másik a sokéves tapasztalat, hogy első évben nagyon szerették tanulni a nyelvet, aztán amikor szembesültek az első 100 ige említett múlt idejű alakjaival is, a csoport fele lemorzsolódott: "Ha ez a német nyelv, akkor köszönöm, nem kérek belőle". Másrészt ha valaki egy éven keresztül csak a "gehen" tövű alakokat használja, akkor a "ging" soha nem lesz számára természetes. Mert az ember arra asszociál mindig, amit legelőször tanult meg. (pszicholingvisztika) Ha még valami eszembejut, megírom később.

2011. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"ätzen" azt is jelenti, hogy "mar" (a marat mellett)
2011. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon hasznos volt.

A neten valami konkrét oldalt tudna valaki ajánlani? Tehát ők tényleg olyan szinten állnak a német nyelvvel, hogy azt se tudják eszik vagy isszák. Se a kiejtésről se semmiről nincs fogalmuk.

2011. máj. 29. 13:49
 10/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!