Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Tanulnátok a helyemben horvátul?

Figyelt kérdés

Angolul középfokon beszélek, de a felsőfok a cél. Franciául alapfokon, de legalább középfokig szeretném vinni belőle. Régóta vonzz az orosz nyelv, neki is álltam, de annyira nem volt időm rá, hogy abbahagytam.

A következő a helyzet. Apai ágon horvát származású vagyok. Az ükapám Zágrábtól nem messze egy kis faluban született. A dédapám már Magyarországon, de beszélte még a nyelvet (valamelyest), a nagyapám és a testvérei, apám, nagybátyám, öcsém és én már semennyire.

Tudom, hogy semmi gyakorlati haszna nincs, de meg szeretnék tanulni horvátul. Valahogy egy-két éve fellángolt bennem ez a "hazafiság". Nekiálltam és betanultam a horvát kultúrát, történelmet, de horvátul nem tudok. Szeretnék megtanulni horvátul, ugyanakkor a realista énem tudja, hogy ennél többre mennék jópár nyelvvel (spanyol, német, orosz, kínai, japán, stb.)


Mit tennétek a helyemben?


2011. szept. 30. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is azt vallottam, hogy az, hogy egy nyelv nem keresett az országban, pontosan azt jelenti, hogy ha megtalálod azt az egy céget, akinek ez a nyelv kell, meg fogja fizetni a tudásod! Ma már mindenki beszél angolul, németül vagy mindkettőt egyszerre... Nem is fizetik meg, hiába tanulták évekig.

Mindenképp vágj bele és hidd el, nem fogod megbánni! Nekem van 1 ismerősöm, aki használja a munkájában a horvát

nyelvet!

2011. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik nyelvnek szerintem már simán mehet egy olyan, amit tényleg szeretnél is tanulni, meg érdekel.


Szerintem vágj bele :)

2011. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj bele...

A férjem Horvátországban született.Horvát magyarok...A családjukban mindenki perfektül beszél magyarul horvátul.A férjem az anyjával testvérével 9 éves koruktól Magyarországon laktak...Nos amíg párszor voltunk ott látogatóban rám is ragadt a nyelvböl.Eleinte nagyon nem tetszett a "karatyálás"...Rengeteg a mássalhangzó egymásutánja a szavaikban.Most,hogy ott voltunk 1 hetet,a gyerekek miatt muszály voltam beszélni amennyire tudtam.Tudod mennyi új ragadt rám???Ès nem is zavar már....

A másik.Külföldre költöztünk évekkel ezelött.A férejemnek olyan munkája van ahol használja amagyart,horvátot németet. :D

Hajrá vágj bele....Csak elönyödrre vállhat.

2011. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

F E L T É T L E N Ü L!

Imádom a horvát nyelvet. Gyönyörű. Ha jól megtanulod, egy kicsit ráérzel a szláv lélekre, a szláv temperamentumra is. Az ember nem csak azért tanul idegen nyelveket, mert azok tudásából hasznot húzhat. Azért is, mert amikor egy nyelven beszél, egy kicsit a nyelvet beszélők mentalitása is átragad rá, és azért is tanulja, mert egyszerűen beleszeretett. A horvát nyelvbe könnyű beleszeretni, mert egyszerűen elcsábítja az embert. Ha a felmenőid között volt horvát, akkor már azért is meg kell tanulnod. Meg ha majd "nagy leszel", veszel Horvátországban egy kis szigetet, és megalkotod a saját édenkertedet itt a Földön.

Mellette angolt meg németet is tanulhatsz. Három nyelvet kibír az ember.

Küldök neked egy régi számot, amit Ivo Robić énekel, aki sajnos már nem él.

http://www.youtube.com/watch?v=PHcc-lc9tJA

(Csak egyszer szeretünk az életben....)

2011. szept. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én biztatnálak rá!


Egyrészt azért, amit már előttem is írtak: ha egy ritkább nyelvet tanulsz, az csak jó lehet, mert a divatos nyelveket sokan beszélik. ÉS ha ráadásul még olyat is tanulsz, ami itt van a közelben, de kevesen beszélik, az kifejezetten okos gondolat! Mindig kellenek a szomszédos országok nyelvei, amikor diákmunkákat néztem, meglepődtem, mennyire keresik a cseh, szlovák nyelven tudókat. A horvát közel van, kevesen beszélik, és mivel a horvátok nem annyira beszélnek nyelveket, csak előnyödre válhat. És az egyik legszebb ország a világon!


És még valami: ha ennyire érdekel, akkor pláne kezdd el, mert a motiváció iszonyú fontos a nyelvtanulásban. Ha ennyire érdekel, akkor pikk-pakk menni fog, mert motivált vagy, és így sikerélményt kapsz.

2011. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!