Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lányok! Nagyon parasztnak...

Lányok! Nagyon parasztnak néztek, ha azt a szót használom, hogy "jösztök", a "jöttök" helyett?

Figyelt kérdés

Kaptam már azért leszólást, amikor (főleg írásban) a jösztök szót használtam.

Pedig el lehet gondolkozni azon, hogy melyik a helyes szó.


1.

én jövök

te jöSZ

ő jön

mi jövünk

ti jöSZtök

ők jönnek


2.

én jövök

te jöTT

ő jön

mi jövünk

ti jöTTök

ők jönnek


Szerintem az 1. a helyes. Jah és még ottvan az eSZtek iSZtok szó. Vagy szerintetek az eTTek és iTTok? Mert ez így nem túl értelmes...

Úgyhogy gratulálok annak a sok embernek, akik magukat annyira okosnak hiszik, és teljesen alaptalanul leparasztoznak valakit. Egyébként az is a gyenge értelmi színvonalatokat mutatja, hogy 1 szó miatt leparasztoztok valakit.

Gratulálok!


2011. jún. 13. 21:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Beszólni nem fogok ilyesmiért, de attól még kegyetlenül irritál. :S


L/19

2011. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Egyet értek az előttem szólóval.
2011. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
először egy nyíregyi csaj szájából hallottam. meg is rökönyödtem rajta... elég parasztos, de ha ott ez a nyelvjárás, akkor használjátok. nem járok arra, szóval nem sok esély van rá, hogy irritáljon :P
2011. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Az erdélyi (mezőségi) magyar nyelvet tekintik sokan a "tiszta" magyarnak. Ott a jöttök hangzik "falusinak".
2011. jún. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

A magyar nyelv szabályai szerint a JÖTTÖK a helyes, kedves kérdező. Hiába próbálsz meg a saját (egyébként kitekert) logikád alapján szabályokat felépíteni, egy nyelv minden, csak nem logikus. A "jösztök" alak tájszólás, így jogos a parasztos jelző rá, hiszen általában a műveletlen emberek nincsenek tisztában azzal, hogy az általánosan elfogadott nyelvi standard szerint hogy illik beszélni. Ha jót akarsz magadnak, nem kapálózol a jösztök mellett, mert ha akármilyen hivatalos helyen ezt használod rögtön hülyének néznek - megjegyzem, teljesen jogosan.

+ azzal is csak magadat minősíted, hogy leírtad ezt az orbitális baromságot (a ragozósdira gondolok), és kijelentetted, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Javaslom, hogy ismerkedj egy kicsit a helyesírási szabályzattal.

2011. jún. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Tájszólás, ennyi. Nincs vele semmi gond, akinek nem tetszik, azzal örömmel elbeszélgetnék 1-2 órát majd felsorolnám azokat a szavakat, amiket meg ő ejt tájszólással, esetleg eleve csak azon a környéken használatos tájszó. Aki beszól neked, annak te is beszólhatnál, csak más szavak miatt. Te legyél az értelmesebb.
2011. jún. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a 2. a helyes.
2011. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Szerintem, "kedves kérdező" nem csak amiatt vagy paraszt, mert nem sikerül helyesen beszélned a magyar nyelvet, hanem azért, mert az arrogáns stílusod kitűnik az írásbeli szóhasználatodból és mondatalkotásodból is.


Értelmes, intellignes nő még csak le sem néz vagy szól emiatt, egyszerűen nem foglalkozik veled. A Pestiek pedig csak simán kinevetnek, de ha neked ez ennyire fontos, akkor hajrá :)

2013. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Azért te is veszettül értelmes és intelligens lehetsz kedves utolsó, ha a "pestiek" szót képes vagy annak ellenére is nagybetűvel leírni, hogy ezért már általános iskolában is akkora karót kapsz az ellenőrződbe, hogy csak lesel.
2013. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Az 1. a helyes! és ha már itt tartunk egyre jobban gyűlölöm a rohadt pestieket meg az egész Ny magyarországaiakat amiért a helyes ragozást parasztozzák le, és a jöttök-öt csupán azért tisztelik jobban mert mivel Budapest a főváros, ők azt tanulták meg. de másképpen nem lenne ez így.

Miskolci vagyok!

2014. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!