Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar nyelvről és mi rontja el, mi van a kárára a magyar nyelvnek?

Figyelt kérdés
légyszíves segítsetek holnapra kell írjak magyar órára fogalmazást erről a témáról.
2011. jún. 14. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az egyik legszebb, és legmegfontoltabb nyelv. Látszik hogy anno őseink rengeteget foglalkoztak hogy mi manapság egy ilyen gyönyörű nyelven tudjunk megszólalni, és ilyen változatos szókincsünk legyen. Ami elrontja az egyértelműen az, hogy egy csúnya szót 50 különböző szóval kitudunk fejezni, és már több az Angolból átvett szavunk, mint az anyanyelv által kreáltak.


Remélem hasznos volt.

2011. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi első a választ.
2011. jún. 14. 19:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért ne legyél annyira sértődékeny! Ha már nyelvről kérdezel, akkor jobban ügyelj a helyesírásra és a nyelvhelyességre. A fentieken kívül, a "légy szíves" különírandó, a "holnapra kell írjak" az "holnapra kell írnom", legrosszabb esetben "holnapra kell, hogy írjak."

Továbbá azt sem ajánlom, hogy az 1. választ egy az egyben lemásold, - nemcsak a nyelvtana, de a tartalma miatt sem.

2011. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ja és segítsetek után vessző.


Ilyen helyesírással tényleg érdekes a dolog. Azért sajnállak, h ennyire nem tudsz jól írni és fogalmazni.


Jó, h ne csak bántsalak: olvass sokat, és próbálj minél több fogalmazást írni, hátha segít.

Utóbbi ez első válaszolóra is vonatkozik, mert én spec. 2x- olvasás után is alig értettem, mit akar kifejezni. :)

2011. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező, a hozzád hasonló írástudatlanok vannak kárára gyönyörű nyelvünknek.
2011. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kanóc ***** válasza:
A magyar nyelvnek semmi sincs kárára és semmi sem rontja el, még a nyelvművelők sem.
2011. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy kár volt kiiktatni a magyar nyelvből a szenvedő igeragozást, a szenvedő szerkezeteket.
2011. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Hú, de sok okos nyelvzseni van itt! Ne a kérdezőt piszkáljátok (habár tudom, hogy volt néhány hibája), hanem válaszoljatok .


Szerintem, ahogyan a külföldiek is mondják sokszor, kicsit sok az e betűnk, ez olykor "mekegőssé" teszi a nyelvet. Az én fülemnek pl. kellemesebb a szegedi ő-ző nyelvjárás.

A szenvedő szerkezet megmaradt a magyarban, használjuk is a mindennapok során, csak nem mindenki ismeri el szabályosnak, illetve sokmindennel keverik. (pl. a népszerű mondat: "a macska fel van mászva a fára" sem szenvedő szerkezet)


Az idegen szavaktól én annyira nem félnék, mindig voltak, és lesznek is, ez nembaj, a nyelv változik. Ami jó, hasznos szó, az úgyis megmarad, ami nem, azok pedig kikopnak.

2011. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 joe90210 válasza:
Én például utálom az új jövevény szavakat.Pl:Lájkolni.Mondjuk szépen magyarul:Tetszést nyilvánítani.
2011. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kanóc ***** válasza:

@joe90210

Viccelsz? Azért ne használjak egy szót vagy kifejezést, mert neked nem tetszik?

2011. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!