Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar nyelvről? Létezik,...

Magyar nyelvről? Létezik, hogy nem találtam semmit?

Figyelt kérdés

idézetet akarok majd írni a nyelvtan füzetembe, gondoltam találok a neten a nyelv szépségéről, vagy ilyesmi..


de semmi..


lehet hogy én vagyok béna?


ti milyen idézetet írnátok?


2009. aug. 31. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyelvében él a nemzet!
2009. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Tudja, melyik nyelvet tartom a görög és latin mellett, minden más nyelv előtt, leginkább dallamosnak és a verselés szempontjából leginkább fejlődésre képesnek? A magyart! Az új magyar költők verseit ismerem, ezeknek dallamossága teljesen magával ragadott. Ügyeljen, ebben a nemzetben egyszerre csak fel fog tündökölni egy költői lángész, aki teljességgel igazolja jóslatomat. A magyarok, úgy látszik, még maguk sem tudják, micsoda kincs lakozik nyelvükben" (Mezzofanti)
2009. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el John Bowring "Poetry of the Magyars" könyvének előszavát, a books.google.com-on fent van. Buzgó nagymagyarok szeretik idézni.
2009. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát érdekelne, hogy te hogyan kerestél. Google --> magyar nyelv idézet --> (első találat) [link]

Mi volt ebben a nehéz??

2009. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt biztos találsz kedvedre valót ;)

2009. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!