Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha csak suliban tanulom az...

Ha csak suliban tanulom az angolt - 5 éve, meg neha nezek feliratos filmeket angolul, mennyi idő alatt lehet megtanulni a nyelvet? Legalább annyira h boldoguljak külföldön

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki más más sebességgel tanulja a nyelveket. De jó irányba mész. Ha már eléggé jó a szókincsed, akkor azt ajánlom, hogy amikor magadban vagy, félhangosan társalogj sajátmagaddal, szótárral a kezedben. De fontos, hogy halljad a saját hangod, mert anélkűl nem leszel hozzászokva, hogy halljad magad és sokkal nehezebb lesz beszélgetni másokkal.
2011. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

iskolától is függ

nálunk a nyelvtani rész erőltették nagyon de mikor bekapcsolták a magnót alig értettünk valamit a szövegből

ezért szerintem a filmeket most már csak feliratosan nézd vagy a youtubon a zenéket ugy hallgasd ahol ott van mellette a szöveg is

2011. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sulifüggő, szorgalomfüggő, környezetfüggő. De, ha van egy alapod külföldön gyorsan beletanulsz a többibe.
2011. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez az! Az alapokat meg kell tanulni. Ha nem az iskolában, akkor magántanárnál, vagy egyedül otthon. Aki megtanult olvasni, az az internet segítségével is sokat tanulhat: szavakat, nyelvtant, kiejtést, fogalmazást, szövegértést hallgatás ill. olvasás útján. A "nézéssel" tényleg el lehet sajátítani egy-két szót, kifejezést, de az nem pótolja a leírtakat.
2011. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem kell túl sok egyébként ahhoz, hogy boldogulni tudjon az ember, tapasztalat. Néhány hónap kell csak, ha már kint van az ember, hogy megszokja az adott ország akcentusát. Attól függ hova tervezel.
2011. jún. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aztánbb, ha már biztosa vagy a tudásodban, vedd le nyugodtan a feliratot. Vagy a kedvenc filmedet nézd meg anélkül. Hogy odafigyelj, hogy mit mondanak ,mert az ember hajlamos csak olvasgatni :) Esetleg a kedvenc színészeddel nézegess interjúkat, kapcsold be, ha van BBC-d nem is feltétlen kell nézni, csak menjen háttérzajnak, hogy szokd az angol nyelvet.

És valaki tanácsolta a hangos beszédet, IGEN, ez nagyon jó ötlet. Mi órán alapból sokat gyakoroltuk, de én is "beszélgettem" magammal, és beszélgetek még ma is angolul, hogy szokjam a dolgot, és ne váljon később se idegenné :)

2011. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem régen azt is mondták, mikor még magyarországon laktam, hogy este lefekvés előtt kapcsold a tv-t valami angol csatornára és aludj el úgy, állítólag ez is segít abban, hogy megjegyezz dolgokat, bár nem tudom. Amúgy én a legtöbbet akkor fejlődtem, mikor megismerkedtem a sharedtalk.com-on egy amerikai sráccal, akivel még a mai napig is tartom a kapcsolatot napi szinten. Így rengeteget lehet fejlődni. Most már angliában élek, de lehet nélküle nem mertem volna kijönni..
2011. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!