Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kitti a nevem, és ha így...

Kitti a nevem, és ha így bemutatkozok egy angolnak, ő az angol "kitty" (=kiscica) szóra fog gondolni?

Figyelt kérdés

Vagy tisztázzam vele, hogy az én Kitti nevemnek semmi köze a kiscica szóhoz?

Lehet, bugyuta kérdés, de ez engem komolyan érdekel:)


Előre is köszönöm!


2011. júl. 3. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
van olyan név angolban is. de mondd meg neki, hogy te i-vel írod a végén, nem y-nal.
2011. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem azt mondod hogy "My name's Kitti", hanem hogy "I'm Kitti", akkor végülis értheti úgy, hogy "Kiscica vagyok". :)

Egyébként Angolhonban él elég furcsa nevű bevándorló, szóval annyira az sem lehetne meglepő ha Kiscica lenne a neved. :D

2011. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hatha nem nyavogsz, akkor biztos tudni fogja, hogy a Katalinbol, vagyis angolbol atvett nev. Onaluk is van kitty, a K/Catherine-bol.
2011. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm a válaszokat!:)
2011. júl. 3. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Az angolok a kitty-ben, mint kiscicában általában nem nyomatékosítják a két t-t, míg a mi magyar Kittijeink, azért tesznek a t-kre hangsúlyt.

Egyszerűen nem úgy mutatkozol be, hogy Kiti vagy, hanem úgy hogy Kitttti vagy és akkor talán érzik a különbséget. Amúgy meg ha valaki megmosolyog elmagyarázod hogy is van ez és kész, de szerintem náluk is lehet valami hasonló név.

2011. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!:)
2011. júl. 3. 21:02
 7/10 Vree ***** válasza:

Ahogy az első mondja, náluk is van ugyanez a név. (Kitty)


ennyi híres embert így hívnak: :D

[link]


Egyébként ha kiscicát akarnak mondani, akkor inkább a teljes alakot használnák (kitten).


Ha meg mondatba akarnád rakni, akkor nem-tulajdonnév előtt ott lenne a névelő is. (I'm Kitty./I'm a kitty.)


Szóval nem kell tartani tőle, hogy félreértik. :D

2011. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oh, ez azért megnyugtat, hogy vannak ott is Kitty-k. Nagyon köszi!!!:)
2011. júl. 4. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:

én vagyok az első. Angliából. szóval, csak azt akartam mondani, hogy az ok,hogy magyarul dupla t, de szerintem az angol eleve nem hallja. más nveket is röviden ejtenek, amikben kettőshangzó van (ana, nem ANNNA, Ema, nem EMMa,stb.)

de nem kell izgulni, van ilyen név, bár elég ritka.

2011. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
remek, köszönöm!:)
2011. aug. 8. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!