Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a kettő között?...

Mi a különbség a kettő között? : I speak English, I do speak English?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
a 2. az nyomatékosabb :) ennyi kb.: én igenis beszélek angolul!
2011. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

I speak English = Beszélek angolul

I do speak English = Igenis beszélek angolul

2011. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
A másodikkal nyomatékosabb. Tehát ha valaki pl az ellenkezőjét állítja, ezzel tudsz méltatlankodni. :D
2011. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 9. 18:47
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Az mind igaz, amit fentebb írtak, plusz szerintem a "Do you speak English?" kérdésre szebben hangzik válaszként az "I do speak English".
2011. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok. Közben továbbgondoltam, hogy azért valószínűleg élőben csak egy sima "yes" lenne a válaszom egy ilyen kérdésre :) De mondjuk írásban, úgy már szebb lenne a második mondat.
2011. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ja, vagy a Yes, I do. Kizárt, hogy élőben, ha nem nyomatékosítanak, akkor használják. Inkább ha kételkednek, és erre kell válaszolni.
2011. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még arra is lusták, hogy yest mondjanak. A "do you speak english" kérdésre 100% "i do" lenne a válasz. Sose válaszolnak yes-sel vagy no-val, hanem mindig az adott segédigével válaszolnak.
2011. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!