Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi lenne az akadálya annak,...

Mi lenne az akadálya annak, hogy minden országban az iskolások elkezdjenek eszperantóul tanulni kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés
Nem lenne jobb? Az angolnál biztos sok embernek könnyebb lenne és az angolt nem feltétlenül ütné ki. Tudom, hogy a világban nem úgy megy, hogy az valósul meg, ami a leginkább "fair" lenne, hanem az érdekek irányítanak mindent, de ez mondjuk kinek az érdekével ütközne?
2011. júl. 10. 18:23
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: úgy érzem, te ragadtad meg a kérdés lényegét...


A hosszú válaszadónak: elismerem az igazad, de fenntartom, hogyha adottak lennének a feltételek, akkor az eszperantó igen hamar elterjedne és óriási népszerűsége lenne. És még mindig azt mondom, hogy gazdaságosabb lenne, mint az angol (mármint a tanulók szempontjából). A tanárokat is rövidebb idő alatt képeznék ki és a diákoknak is kevesebb munkaóra lenne.

2011. júl. 12. 22:58
 22/28 anonim ***** válasza:
A hosszú válaszoló vagyok, és látom még mindig nem érted a lényegét. Az uccsó válaszolónak igaza van abban, hogy a nyelvi tehetetlenség az egyik oka. De a másik - és szerintem fontosabb ok az - hogy mindenki az anyanyelvén szeret dolgozni. És ha az anyacég francia, franciául tudó embereket fognak választani. Ez ilyen egyszerű. Ezért nem terjedhetne el az eszperantó még a feltételek megléte esetén SEM.
2011. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ja, és mégegy. Ne hallgass az előtted szólóra. Felejtsd el az eszperantót, és tanulj LATINT vagy ÓGÖRÖGÖT. (A görörgöt ajánlanám.) Sokkal szebb, nyelvi logika, gyönyörű irodalom, és elitérzés. :)

(Remélem azért felpontozol, ha már ennyit beirkáltam.) :)

2011. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Felpontozlak, ha ez boldogabbá tesz...:)


LAtin és ógörög nem szerepel a terveimben. Ha már kihalt nyelv, akkor talán szanszkrit vagy héber.

2011. júl. 13. 09:26
 25/28 anonim ***** válasza:

Szia, én írtam a nyelvi tehetetlenséget.

Én tanulok latinul is, és jobban is tetszik, bár nem vagyok az a nagy humán, aki az ókori irodalomért rajong. Nekem valahogy inkább a középkor jön be.

Sőt, a latin nemzetközi nyelv, és horribile dictu, egyes latinosok is a végső győzelemre törnek, legalábbis Európában.

2011. júl. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Még valami:

Simán lehetne az illető cég vezetősége, tulajdonosa anyanyelvi eszperantista, hiszen vannak ilyenek. Csak a közösségnek jobban meg kellene tartania őket.

2011. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A latin jó előtanulmány lenne a szanszkrithoz. A héber pedig nem holt nyelv, a bibliai héber a modern héberrel is érthető. A francia cég meg szintén inkább az angolt követelné meg, és csak előny lenne a francia.


Új világnyelvet akkor lehetne bevezetni, ha nem lenne egy viszonylag egységes világnyelv, hanem több nagy világnyelv lenne, és nem lehetne megkövetelni, hogy mindenki mindegyiket beszélje. Ez négynél vagy ötnél kezdődne. Ha egy bizottság döntene, akkor a jelölt nyelvek közül inkább azt választanák, ami jobban tetszik a bizottság tagjainak, vagy amelyik érvelő jobban tudna az érzelmekre hatni, és nem a logikus felépítés, a könnyen átlátható nyelvtan lenne a fő szempont.


A kiválasztás után nem az lenne az első lépés, hogy kötelezővé teszik. Ez nem lenne egy okos döntés, már leírtam, miért. Először azok körében kellene elterjeszteni, akik már dolgoznak, és nagyon kevés az idejük. Emellett választható lenne minél több helyen. A kiválasztott nyelvet az egész nemzetközi szervezet támogatná, így el tudná terjeszteni.

2011. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kell a f*szomnak eszperento, föleg hogy kötelezö lenne?

Suliban tanulok angolul, és szabad idömben meg egy másik nyelvet.

2011. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!