Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német kiejtésemet hogyan...

Német kiejtésemet hogyan tudom javítani?

Figyelt kérdés

Tudom, gyakorlás meg sokat beszélni.

DE! Osztrákok közt dolgozom, minden nap németül kell kommunikálnom, és mégis megkapom időnként a megjegyzést hogy milyen ocsmány a kiejtésem.


És hallom én is, hogy más magyarok, akik folyékonyan beszélnek németül milyen szép kiejtést tudnak produkálni.


Nekem miért nem megy? Hogyan tudnám ezt fejleszteni?


2011. júl. 19. 16:02
 1/4 hejj válasza:
nézz német filmeket és próbáld elismételni amit mondanak
2011. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TrancyDolphinLasGoas válasza:

bizonyos dolgokat érdemes tudatositani


pl. amikor az e hangot elharapja az ember kissé szó végén, akkor is a száj egy a hangot kimondó helyzetbe kerül német beszélőnél, ezt a magyarok mindig másképp csinálják


a hangsúlyos e meg inkább olyan mint a magyar é hang


stb. stb. megfigyelés gyakorlás


különben ha beállitasz pár dolgot, az már viszi az egész rendszert, mert a szájmunka egy összhang, hiszen anatómiai alapja van


amúgy az osztrákoknak is rossz a kiejtésük... :)

2011. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem az jó módszer, ha karaokezol. Tényleg segít, legalábbis nekem bejött, angolnál, németnél meg kínainál.

Vagy nézz egy filmet (természetesen német) felirattal, és mondatonként állítsd le, aztán ismételd. Ha úgy érzed, nem volt tökéletes a kiejtésed, akkor tekerd vissza. Ezzel akkor szórakoztam, mikor angolul tanultam, hát eltartott egy ideig, mire a film végére értem, de szerintem megérte.

2011. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első és utolsó: ezen már túl vagyok. Osztrák kolléganőm mondja a szót, én pedig ismétlem utána addig, amíg nem lesz jó... de nem lesz jó. Pedig ezt a játékot játsszuk már egy ideje a nehezebb szavakkal.


TrancyDolphinLasGoas:


Jó ötletet adtál ezzel a szájmunka dologgal. Megpróbálok keresni erről egy anyagot (vagy ha tudod hol találok, írd meg légyszives), mert ez úgy hangzik, mint amikor a logopédusnál ültem kisgyerekként és tanítottak szépen magyarul beszélni. :))

Azt tanultuk, mikor hol van a nyelvem és hogyan áll a szám amikor kimondok egy hangot.


Sokáig jártam oda, de működött! Most már senki nem mondja meg rólam, mekkora problémám volt egyes hangokkal.


Azt meg sokan mondják, hogy az osztrákok kiejtése rossz. De Ausztria egyes területein is eltér, Németországban meg egész különböző tud lenni.

Én nem mondanám azt, hogy rossz a kiejtésük, inkább csak más. ;)

Egyik rokonom "szögedi". Most neki is mondjam, hogy rossz a kiejtése? :P


Szeretném én csak olyan "rossz" kiejtést, mint ami az osztrákoknak van! :)

2011. júl. 20. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!