Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van különbség a latin ábécés...

Van különbség a latin ábécés nyelvek kézírásai között?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy pl. a franciáknak más kézírása van, mint nekünk. Ez igaz? (A kérdés nem csak a francia írásra vonatkozik)
2011. júl. 24. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, sok országban kicsit eltérően tanítják a kézírást, ezeknek a módszereknek nevei is vannak, de most sajnos csak a 'palmer method' jut eszembe, ami Amerikában volt használatos, de szerintem már ott sem ezzel tanítanak/tanítottak írni az elmúlt 10 évben.

Magyarországon sem mindig ezzel az írásmóddal tanították az írást, hanem pl. dőlten.

2011. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem latin ábécés nyelv, hanem olyan nyelv, ami a latin betűkészletet használja - meg általában kiegészítő mellékjeleket, ezektől is függ a kézírás képe.

De ha megnéznéd Magyarországon az össz kézírást, rengeteg típust találnál. Függ a tanítási módszertől, és az egyéni tényezőktől.

2011. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a "latin ábécés nyelv" és a "latin ábécét használó nyelv" teljesen ugyanazt jelenti, még akkor is ha neked nem tetszik, hogy így fogalmaztam meg. Nem tudom, miért ebbe kell belekötni...
2011. júl. 24. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, Palmer, D'Nealian, Sütterlin, Kurrent, Spencerian stb.

Ezek közül a Sütterlin és a Kurrent kifejezetten német.

2011. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz, angolszász nyelvterületen (különösen USA) másként írják pl az "a", "g" betűt, de nem csupán az egyes betűk hasonlítanak jobban a kisbetűs nyomtatott írásmódra, hanem a kötések is (pl "t" után nem alulról kötnek, hanem a kis vízszintes vonalból), épp ezért folyékony kézírással írt levelet eleinte nagyon nehéz olvasni, hiszen ránézésre az írásKÉPből nem ismerni fel elsőre a szót, hanem szó szerint BETŰZNIe kell a kezdő tanulónak!
2011. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeimet spanyol tankönyvekből (általános iskola) is tanítom itthon, pár betű más, pl a kis r írása, meg néhány nagybetű. Még az én szememnek is fura.


Barátnőm gyerekei Angliában járnak suliba, ott teljesen más a kézírás, persze felismerhető, de nem olyan folyamatosan kötött mint a magyar.

2011. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Bár ezen angol szavakat írnak, de spanyol írásmód.

2011. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!