Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek ez helyes? THE...

Szerintetek ez helyes? THE life is a game?

Figyelt kérdés

[link]



Szerintem baromság. Life is a game, the nélkül. Nem?


2011. júl. 29. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jol gondolod.
2011. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogyha ezek a magukat rappernek gondoló parasztok nem tudnak angolul, akkor minek próbálkoznak vele?
2011. júl. 29. 15:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell "the", ha egy konkrét életről van szó.

The life of Napoleon was very stormy.


Az fenti mondatnak akkor lenne értelme, ha a "life" egy konkrét játék neve lenne. :D

Mint: The Half-Life is a game.

2011. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Felsőfokúm van angolból, az egyetlen dolog, ami miatt nem voltam benne biztos az az, hogy ez egy hivatalos szám, gondoltam csak kijavítják, csak nem engedik játszani, ha rossz angolsággal van. Ez nem egyenlő a szlenges rappel, amit direkt tűznek tele szlengekkel, de amúgy tudnak angolul. Ezek egyszerűen hülyék az angolhoz.
2011. júl. 29. 16:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezek csak utanozzak, (probalkoznak) az angolt.
2011. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért ha beírod Yahoo-ba (vagy Google), hogy "the life is a" (így idézőjelekkel), akkor kapsz pár száz millió találatot.

Nem tudom, hogy csak helytelen használat vagy van valami mögötte, amiről nem tudunk.

Mert ugye a legtöbb nyelvtani szabályban vannak kivételek. :)

Ha mégis helyes így, akkor én erre tippelek:

the life = the human life

2011. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Engem is ez idegesít... maga a gondolat, ami mögötte áll. Mi a rákért nem jó nekik a magyar, miért kell az angolt választani, amit úgysem tudnak jól, csak a magyart tudják lefordítani szó szerint? Divatból. Nincs egyéniségük.
2011. júl. 29. 16:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Life is a game- biztos vagyok benne, hogy általánosságban, abban az értelemben, amiben ők használják, ez így helyes.
2011. júl. 29. 16:12
 9/15 A kérdező kommentje:
Mint amikor azt mondjuk: Life is tough. Itt sem kell "the".
2011. júl. 29. 16:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Biztos azert angolul, mert remenykednek igy tobb albumot eladnak.
2011. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!