Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban az utálat, gyűlöle...

Az angolban az utálat, gyűlölet most hate vagy hatred? És a győzelem win vagy victory?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a hatred létező szó az utálatra, de a hate-et így egyszerűen is használják? Arra tippelnék, eredetileg csak a hatred jelentette a főnevet, a hate-et pedig ilyen módon a köznyelvben kezdték használni... bár ez csak tipp. És mi a helyzet a win-nel meg a victory-val?
2011. júl. 31. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Victory = győzelem,főnév

Win= győzni,nyerni, ige

2011. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mind jó. a hate is gyűlölet, attól hogy igeként is haszálják
2011. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sok olyan szóalak van, ami több szófajt is takarhat, leggyakoribb a főnév-ige verzió, de pl. a "fast" lehet jelző, határozó, ige, és főnév is!

A "win" legáltalánosabb használata: ige, de ez is lehet főnév, ha sportról van szó, pl three wins and two defeats (2 győzelem és 3 vereség)

A 'victory' csakis főnév; sokkal szélesebb spektrumban jelent győzelmet (pl választásoknál is ezt a főnevet használják - narrow victory: amikor éppencsak...)


Ami a 'hate'-t és 'hatred'-t illeti:

a Longman szótár úgy fogalmaz - és szerintem ez abszolút visszaadja a különbséget:

hate=strong dislike

hatred=extreme dislike

hate-t bárki felé érezhet az ember, de pl egy szerettünk gyilkosa ellen hatred az, amit érzünk (nem tudom, elég szemléletes-e a példa...)

Személy szerint a 'hatred' szóval csakis irodalomban, versekben (shakespeare szonettek, Byron) találkoztam, míg a 'hate' szóval elég gyakran, a mindennapi beszédben.

(a 'hatred' csak főnév lehet, míg a 'hate' lehet főnév és ige is...)

2011. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
Nagyon sok igét tudsz az angolban főnévként használni, anélkül hogy a szón bármit is változtatnod kellene...A win és a hate is ilyen. Ezeknél inkább az a különbség, hogy lazábban, informálisabban hangzanak. A hatred és a victory irodalmiasabb. Ha csak a haverodnak mondod oda akkor mindkettő jó. Ha egy beszédet tartasz éppen valakinek, akkor a victory/hatred hangzik komolyabban.
2011. aug. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hate = ige, hatred = főnév. Win = ige, victory = főnév.
2019. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!